Львівські перевізники стверджують, що 51-у категорію пільговиків потрібно переглянути і скоротити, інакше маршрутки стануть повністю збитковими, передає ІА Корупція Інфо.

Тому свої пропозиції подали цими днями до Ратуші. 

«По-перше, ми пропонуємо запровадити на кожному маршруті один автобус, який возитиме усіх пільговиків упродовж робочого дня. Друга пропозиція: слід обмежити перевезення пільговиків у часі. Наприклад, з 10:00 до 16:00. Наступна: щоб у суботу та неділю за проїзд платили всі», – розповів про пропозиції транспортників директор підприємства «Міра і К» Микола Шкурган.

Зараз, за його словами, безкоштовних пасажирів на кожному маршруті налічують від 14-40%. Відтак, кожний автобус щодня втрачає від трьохсот до семиста гривень.

Проте, якщо зараз не змінити умов пільгових перевезень, доведеться підвищувати тариф – стверджують маршрутники. Бо у нинішніх трьох гривнях за поїздку складова пального – 66%. А мала б бути не більше третини. Запчастини через курс долара теж подорожчали удвічі або й утричі. Відтак, підприємства-перевізники прибутку практично не мають. А відбивається це на технічному стані автобусів.

«Якщо необхідно замінити колесо, його вже не замінюють. Необхідно провести ремонт двигуна – ми не робимо, а вже дотягуємо на якийсь час і доливаємо масла», – пояснив Микола Шкурган. 

Тому цього тижня підприємства назвали рентабельну ціну – 4,50 грн. Але замість неї наразі просять про зміни у пільгових перевезеннях. Однак, у Ратуші на радикальні кроки не налаштовані.

«Нас сьогодні в місті живе 800 тисяч людей і кожен дуже важко переживає ці дні. Ми знаємо, що є хвиля мобілізації, велика кількість львів'ян і їх родичів знаходиться на сході. Ми повинні всі моменти враховувати. І соціальну підтримку теж. Тому говорити про підвищення тарифів чи про будь-які компенсації пільг – це сьогодні річ, яка має пройти як мінімум громадські обговорення і далі мають визначатися спільно кроки», – наголосив директор департаменту.

 

джерело: захід нет