Всі актори і музиканти, які приїжджають з Росії на окуповані на Донбасі території, оголошені в розшук, включаючи російську рок-співачку Юлію Чичеріну, яка під час новорічних свят дала концерт в окупованому терористами Луганську.

 Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк.

За його словами, українські прикордонники не контролюють частину кордону, через яку на територію так званих «ЛНР» і «ДНР» приїжджають російські артисти.

Василь Вовк також підтвердив своє попереднє повідомлення у Facebook про відкриття кримінального провадження щодо російського актора Олексія Паніна за його публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на зміну меж території або державного кордону України. За словами начальника Головного слідчого управління СБУ, акторові загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі. Разом з тим, як зазначив пан Вовк, після недавніх подій в Одесі Олесій Панін, швидше за все, не відвідає більше Україну.

Як повідомляли ЗМІ, на територію Донбасу, контрольовану бойовиками, за час проведення АТО приїздили  актори Сергій Маховиков (зіграв головну роль у серіалі української кінокомпанії Film.ua «Будинок з ліліями»), Михайло Пореченков, Іван Охлобистін, Олександр Михайлов (відомий за участі у фільмі «Любов і голуби»), співаки Йосип Кобзон і Юлія Чичеріна.

Варто зазначити, що реакція на виступи російських артистів з боку України була різною. Якщо прокат і трансляція стрічок за участі Пореченкова і Охлобистіна в Україні заборонені, вони разом з Кобзоном стали персонами нон-грата, то проекти, у яких зіграли Сергій Маховиков і Олександр Михайлов, продовжують демонструватись. Хоча Сергій Маховиков зробив заяву про готовність воювати на боці терористів «ЛНР»-«ДНР» і запис його прес-конференції сепаратисти використовують у своїй інформаційній війні.

 

джерело: 112 Україна