У рамках посилення антитерористичних заходів у Харківському регіоні контррозвідка СБУ викрила та знешкодила диверсійну групу, яка спільно з терористами «ДНР» готувала на замовлення російських спецслужб збройну провокацію з метою дискредитувати сили АТО на підконтрольних українській владі територіях.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ, передає ІА Корупція Інфо. 

СБУ затримала трьох жителів Харкова, які мали завдання вчинити тяжкі злочини проти мирного населення на Донеччині, перевдягнувшись у форму українських військових. У такий спосіб куратори та ватажки «ДНР» намагалися відволікти увагу світової спільноти від злочинів російських терористичних підрозділів та дестабілізувати ситуацію у мирних містах. 

Учасники диверсійної групи отримали вказівку прибути до міста Курахове Мар’їнського району Донецької області, де їхні поплічники приготували для них зброю та військовий одяг з розпізнавальними знаками українських вояків. Після цього зловмисники готувалися пограбувати місцевого підприємця, вчинити жорстоку розправу над ним та його родиною – це повинно було стати темою чергових замовних сюжетів на російському телебаченні.

СБУ попередила реалізацію злочинного наміру і затримала диверсантів. У зловмисників вилучено два карабіни, гранати РГД-5, велику кількість набоїв.

У рамках кримінального провадження затриманим оголошено про підозру у вчиненні злочинів, тривають слідчі дії.