Сполученні Штати Америки вирішила негайно надати Україні своє сучасне військове  озброєння, яке буде включати в себе спеціальні радари, дрони-розвідники та протитанкову зброю, передає Корупція.інфо

Постачання американської зброї до Збройних сил України  відбудеться в рамках нещодавно прийнятого закону про підтримку свободи України.

Деякі подробиці цих поставок американського військового обладнання до України розповіла Макензі Іглен, що займає посаду військового експерта Американського Інституту підприємництва.

Зауважимо, що Іглен свого часу працювала в Пентагоні та Конгресі, де займалася питаннями військового бюджету і бойової готовності. 

За її словами, ухвалення закону на підтримку свободи України дає адміністрації Обами широкі можливості вводити додаткові санкції проти Росії, надавати Україні озброєння і в цьому випадку, вважає експерт, фокус буде саме на військових поставках.

«Найбільша різниця між минулим роком і цим, враховуючи прийняте законодавство, полягає в обсязі фінансування, воно набагато більше. Але головне, що закон дає можливість розвивати оборонні військові можливості, проводити військові навчання для українських військових. Саме за останній пункт Конгрес боровся з Білим домом і виграв», – заявила сьогодні Макензі Іглен.Відповідно до закону Україна може отримати озброєння на суму 350 мільйонів доларів, зокрема спеціальні радари, дрони-розвідники та протитанкову зброю.

«Планується постачати радари управління вогнем, бойові, захищені системи командування і бойові мережі. Це найважливіше в бою. Немає значення яке в тебе озброєння, але якщо у тебе все непов’язане, ти завжди будеш програвати. Це, а також дрони-розвідники, а також інші види роботизованої зброї нададуть суттєву перевагу, якої в України не було досі», – наголосила експерт.

США не розробляють військової стратегії протистояння з Росією, каже Макензі Іглен:

«Зовнішньополітична стратегія щодо Росії фокусується на економічній політиці, меншою мірою – на енергетичній. Немає ніякої реальної військової складової. Я не маю на увазі військовий план, я говорю принаймні, про дискусії в американському уряді, де ми говорили про тверду і м’яку сили, про те, як вони взаємодіють, про, наприклад, те, як військова присутність США у регіоні впливає на розрахунки Володимира Путіна. У нас, дійсно, немає стратегії, Путін це знає і тому він так діє», – сказала Макензі Іглен.

 

 

 

Джерело: Преса України