Після відставки Віталія Яреми новим генпрокурором став Віктор Шокін, який обіймав посаду одного з його заступників. У ЗМІ відразу почали з'являтися публікації про те, що в органах прокуратури працює цілий «сімейний клан» Шокіних.

Зокрема, вказували на родинний зв'язок заступника прокурора Одеської області Тетяни Горностаєвої з керівником ГПУ. Редакція 368.media звернулася безпосередньо до Тетяні Вікторівні, щоб прояснити ситуацію, передає ІА Корупція Інфо.

32

Яким чином ви потрапили в прокуратуру Одеської області?

Я не є одеситкою. Приїхала в місто в кінці 2013 року по рекомендації і пропозиції попереднього прокурора регіону Вячеслава Трунова, з яким працювала в Києві. Він виявив бажання, щоб я очолила напрямок земельних правовідносин. З грудня 2013 року проживаю і працюю тут. Моя сім'я – чоловік і двоє дітей теж переїхали до Одеси.

А як так вийшло, що ви стали заступником прокурора області?

Призначення на посаду заступника було ініційовано нинішнім прокурором області Андрієм Призом. Зміна штату було пов'язано з тим, що в жовтні у зв'язку з законом України «Про очищення влади» були звільнені чотири з п'яти заступників. Андрій Андрійович запропонував мені обійняти цю посаду, і я погодилася. Поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Не вважаю, що жінка не може займати таку посаду. Якоюсь мірою – це боротьба за гендерні права в органах прокуратури (сміється).

Скажіть, новопризначений генеральний прокурор Віктор Шокін дійсно ваш батько?

Це інформація є особистою і я не думала, що мені доведеться про неї говорити. Змушена засмутити ваших читачів і тих, хто поширює таку неперевірену інформацію. Насправді – це не відповідає дійсності. Я знайома з Віктором Миколайовичем, але не є йому рідною дочкою, так як народжена в іншому шлюбі. Один час він був чоловіком моєї матері, але вже більше десяти років, як цей шлюб не існує. З того ж часу, приблизно з 2004 року, до мого приходу в органи прокуратури, тобто в 2005 році, ми з Віктором Миколайовичем не спілкуємося. Ніяких негативних оцінок я йому дати не можу. У нас з ним завжди були хороші стосунки, але вважаю не зовсім етично спілкуватися з чоловіком, який розлучився з моєю матір'ю. Пов'язувати моє початок роботи в органах прокуратури або моє листопадове призначення з генеральним прокурором я видимих причин не бачу. Якщо у когось такі думки виникають, то їм доведеться знайти іншу тему для розмов і пліток. Це пов'язано не з тим, що я тримаюся за свою посаду, а з тим, що деякі намагаються використовувати неперевірені дані для політичних спекуляцій. Всі відповідні документи я можу надати, якщо такі питання будуть виникати й надалі.

Чи боїтесь ви можливого звільнення, про яке пишуть ЗМІ?

Жодних правових підстав, передбачених антикорупційним законодавством на сьогоднішній день немає. Генеральний прокурор не є мені близьким родичем, ні людиною, з яким у мене може виникнути конфлікт інтересів. Жодних родинних зв'язків у нас немає.

Може вас хочуть перевести на інше місце чи звільнити?

Прокурори такі ж люди, як і всі інші держслужбовці. Без моєї згоди мене перевести нікуди не можна. Що стосується кадрової політики, то я думаю, що зараз перед ГПУ стоять інші завдання. Той кадровий потенціал, який на сьогоднішній день є, здатний забезпечити належну роботу на місцях.

Пишуть, що ваш чоловік також працює в органах прокуратури. Це правда?

Так, Олексій працює на посаді заступника керівника Київської районної прокуратури. Ми за родом покладених обов'язків з ним не перетинаємося. У нього інший фронт робіт.

Як він реагує на те, що його дружина вище за посадою?

Досить філософськи. Ми ж підтримуємо гендерну політику, йдемо в Європу. Хто головний на роботі, а хтось-вдома.

Є ще жінки на таких же посадах, як ваша?

Наскільки я пам'ятаю, то є заступник прокурора Сумської області, але це виняток, ніж правило. В органах прокуратури якось склалося так, що чоловіки не пускають жінок на керівні посади. Ось я і працюю в цьому напрямку.