евакупція

Два населених пункти на підконтрольній України території Луганської області – Чорнухине і Троїцьке (Попаснянський район) в результаті активних бойових дій виявилися повністю відрізаними від зовнішнього світу.

Як повідомили  в прес-службі глави Луганської ОДА Геннадія Москаля, раніше в ці населені пункти можна було заїхати лише через Дебальцеве.

За динним прес-служби, голова селищної ради втік до окупованого Алчевська, "актив" селища – депутати, чиновники – також втекли. Люди під постійними обстрілами залишилися без всякої допомоги. Протягом минулого тижня уповноважені особи Генштабу вели переговори з бойовиками про надання гуманітарного коридору для вивозу з Чорнухине мирного населення. Були досягнуті домовленості про відкриття коридору на сьогодні, 10 лютого.

"О 7 ранку ми виїхали з Сєвєродонецька в Чорнухине, але доїхали тільки до перехрестя на Миронівський (Донецька область), в 15 км від Дебальцеве, – зазначає Москаль. – Зараз тут стоїть останній блокпост українських силовиків, який контролюється бійцями УМВС у Донецькій області. далі блокпоста по трасі нікого не пропускають, оскільки с.Логвіново, яке знаходиться поруч, заблоковано бронетехнікою і живою силою бойовиків.

Автотраса постійно обстрілюється "Градами" і артилерією, поруч горять квартали Світлодарська, який ми обійшли по дорозі на Дебальцеве. Таким чином, Чорнухине і Троїцьке, які опинилися в цетрі бойових дій навколо Дебальцеве, повністю заблоковані.

Евакуювати людей звідти можливо тільки в сторону так званої "ЛНР".

Зараз селяни, які можуть пересуватися самостійно, пішки покидають Чорнухине і йдуть у бік окупованих територій. У січні ми ще привозили в Чорнухине пенсію і просили людей виїжджати в безпечні місця, оскільки ситуація постійно загострювалася. Проте більшість людей виїжджати категорично відмовилася. Зараз ми з транспортом для евакуації чекаємо в Артемівську. Можливо, ситуація зміниться, і людей вдасться вивезти. Про подальший розвиток подій повідомимо додатково ", – зазначив губернатор Луганщини