Скасувати закон про люстрацію запропонував народний депутат від фракції «Опозиційного блоку» Микола Скорик.

Зазначений законопроект за реєстраційним номером №1515 від 19 грудня під назвою «Про зупинення дії Закону України «Про очищення влади» оприлюднено на офіційному сайті Верховної Ради України. Як зазначається в пояснювальній записці, Європейська комісія «За демократію через право» (більш відома, як Венеціанська комісія) прийшла до висновку, що у змісті даного документа є недоліки, які необхідно доопрацювати.

Народному депутату від «Опоблоку» не дає спокою те, що чинний закон порушує конституційні права і свободу сотень громадян України. Це, на його думку, тягне за собою ряд серйозний наслідків для люстрованих осіб та їх сімей. Також, переконаний пан Скорик, застосування даного закону спричинить величезну суспільну напругу та завдасть значної шкоди міжнародній репутації України, враховуючи євроінтеграційні процеси. Нардеп наполягає на тому, щоб дію законна негайно призупинили для того, щоб у майбутньому уникнути незворотних люстраційних наслідків.

Нагадаємо, Закон України «Про очищення влади» (більш відомий, як люстраційний закон) Верховна Рада прийняла для того, щоб вичистити з державних органів влади усіх тих, хто так чи інакше прислужувався злочинному режиму Януковича. Саме ці люди, впроваджуючи його зрадницьку політику, прямо чи опосередковано причетні до загибелі Небесної Сотні та вибуху війни на Сході України.

«Стурбованість» депутата від «Опозиційного блоку» можна зрозуміти – в переважній більшості лави цієї політичної сили складаються з колишніх регіоналів, які, не зважаючи на агресію північного сусіда, до цього часу займають яскраво виражені проросійські позиції. Їх прихильників у владі залишилось більш ніж багато. Завдяки люстраційному закону ці недобитки минулого режиму будуть усунуті від виконання владних повноважень, а переважна більшість ще й потрапить на лаву підсудних. Тобто, «Опоблок» втратить можливість хоч якимось чином впливати на ситуацію в країні. Що для них смерті подібно…

Нагадаємо, одним із головних «опозиціонерів» у Верховній Раді України останнього скликання є Сергій Ларін, екс-заступник голови адміністрації Януковича, якого вважають одним із головних ідеологів збанкрутілої Партії регіонів. 

 

Джерело: akulamedia