Зміни до Податкового кодексу України, які Верховна Рада України прийняла 28 грудня, передбачають скорочення кількості податків та зборів з 22 до 9 і разом із тим передбачають підвищення відсоткових ставок при оподаткуванні.

Система електронного адміністрування ПДВ запрацює у тестовому режимі з 1 лютого 2015 року, однак повноцінно механізм запустять у ІІ півріччі 2015 року лише за згодою парламенту.

Податок на прибуток розраховуватимуть на підставі даних бухобліку, шляхом коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, які визначатимуть платники з доходом більше 20 млн. грн на рік, або 5% від загальної кількості платників.

«Тобто, 95% платників податку можуть визначати податок на прибуток підприємств за даними фінансової звітності без визначення різниць», – йдеться у законі.

Закон передбачає разове "нульове" декларування доходів, майна та фінансового стану, в тому числі одержаних з порушенням оподаткування, валютного регулювання.

Прийнявши закон, депутати запровадили оподаткування великих зарплат. Для доходів до 10 мінімальних заробітних плат ставка – 15%. Для доходів понад 10 МЗП – 20% з суми перевищення.

Окрім того, підвищили ставку податку для пасивних доходів (процентів, інвестиційного прибутку, роялті) – з 15 до 20%.

У документі також йдеться про те, що акцизний податок становитиме до 5% від обсягу реалізації алкоголю, тютюнових виробів та палива. При чому стягуваимуть його до місцевих бюджетів.

Також закон визначає, що до 1 січня 2016 року ставки рентної плати за користування надрами для природного газу, який реалізується не для потреб населення, видобутого з покладів до 5 км збільшується з 28% до 55%. З покладів понад 5 км рентну плату підвищили з 15% до 20%. Під час виконання договорів про спільну діяльність, незалежно від глибини видобутку плата становитиме 70%.

Разом з тим військовий збір стягуватимуть і надалі.

Як повідомлялося, від податку на нерухомість звільнять власників квартир площею до 60 квадратних метрів та будинків до 120 квадратних метрів

 

Джерело: Преса України