Парламент затвердив зменшення розміру єдиного соціального внеску з 41 до 16.4%. "За" відповідний законопроект проголосували 268 депутатів. За словами прем'єра, такий безпрецедентний крок дозволить вивести з тіні заробітну платню. Tvoemisto.tv вирішило запитати у львівських підприємців, що ж вони очікують від цього проекту і чи є він справді таким дієвим.

 

Представники львівської бізнесової спільноти називають зменшення єдиного соцвнеску майже у два рази навіть не кроком, а стрибком у напрямку детінізації економіки. Проте особливої довіри до уряду сьогодні у них немає і вони дещо побоюються, що урядовці не дотримаються обіцянок і тоді позитивних зрушень не буде. Аби вже найближчим часом вивести економіку із тіні варто працювати над зменшенням корупції та організацією конкурентоспроможного ринку із рівними умовами, переконані львівські підприємці та бізнесмени.

Керівник комітету підприємців Львівщини Зефійовський Роман:

"Частина платників податків буде й надалі залишатися в тіні. Але зменшення розміру єдиного соцвнеску є дуже позитивною річчю.  По-перше, це зменшить навантаження і на підприємців, і на заробітну плату самих робітників. Але ми в Комітеті підприємців вважаємо, що має бути консолідована відповідальність між працедавцем і самим робітником. Тобто працівники повинен отримати, до прикладу, 10 тис. грн зарплатні,  а потім піти і сплатити із цієї суми податок. А підприємець, в свою чергу,  із цих грошей повинен сплатити свій відсоток. Тобто працівник повинен розуміти, що він отримує зарплатню на підприємстві чи десь інде і що він є також платником податків. Тоді всі почнуть цікавитись, куди уряд пускає ці гроші, кому, навіщо і що за них будуть робити. Таким чином кожен буде розуміти що він є повноправним  громадянином і  платником податків. Відповідно він буде і від держави  вимагати звітності, що допоможе значно посилити громадський контроль. Але є загроза того, що можуть все повернути назад і це є найбільшою небезпекою".

Ресторатор Зархін Марк:

"Президент ще не підписав ці зміни, тому падіння соцвнеску ще не сталося. Сьогодні вночі законопроект прийняла Верховна Рада, але великої довіри до урядів у нас немає. Ми вже звикли їм не довіряти. Сам законопроект є прогресивним, адже він виводить із тіні зарплати працівників. Якщо ми ідемо до Європи, то мусимо виводити із тіні не тільки зарплати,  а взагалі країна має вийти в білу зону оподаткування. В такому разі потрібна довіра до уряду, що ці гроші, які ми сплачуємо і податки не крадуться, а переформатовуються для бюджетників, для армії і подібних необхідних речей. Взаємна довіра буде лише тоді, коли підприємці будуть сплачувати податки, а уряд їх буде використовувати для створення ринку для тих самих підприємців у тому числі. Адже бюджетники із пристойними заробітними платами зарплатами є нашими клієнтами (ред. – йдеться про ресторанний бізнес). Це є чудовий кругообіг, чудова співпраця, яка у розвинених країнах вже давно діє. Я думаю, що все відбудеться, головне – довіряти уряду."

Бізнесмен, директор ВАТ "Троттола" Рущишин Ярослав: 

"Цей законопроект є значним поштовхом для детінізації економіки. Якщо ті всі обіцянки будуть витримані і працівники матимуть змогу отримувати три мінімальні заробітні плати, то буде дуже добре. Ми, підприємці, на ту суму, яку вдасться зекономити (близько 20 %)  одразу підіймемо людям зарплату.  І це для нас теж буде краще, бо прийдуть нові люди і ми зможемо "нагодувати" наші виробничі потужності. Бо наразі маємо досить великий штат вакансій. Тобто зменшення розміру єдиного внеску є рухом у напрямку детінізації підрриємництва. Але основна річ, яка стоїть на перешкоді цим змінам, це корупція і нерівність в конкуренції . Тому такі речі треба подолати на шляху до повної перемоги легального бізнесу. Працівники в більшості навіть не знають що це таке, бо податковим агентом переважно виступає підприємець. А підприємці до подібних процесів цілком готові."

 

 

Джерело: Твоє місто