Під час першої хвилі мобілізації 2015 року від Львівщини мобілізують 3 тисячі військовозобов’язаних і резервістів. Про це сьогодні повідомив під час брифінгу т.в.о. начальника відділу обліково-мобілізаційної роботи Львівського військового комісаріату  підполковник Роман Хардель, передає ІА Корупція Інфо

За його словами, мобілізації підлягають військовозобов’язані і резервісти віком від 20 до 60 років. Зокрема, чоловіки віком від 50-ти до 60-ти років призиваються лише у добровільному порядку.

Роман Хардель акцентував увагу на тому, що дана хвиля мобілізації відрізняється від попередніх тим, що військовозобов’язаних спочатку навчатимуть у спеціальних навчальних центрах, а вже потім – направлятимуть до військових частин.

«Військовослужбовці мають бути навчені і володіти військовою справою. Через це протягом 30-ти днів вони будуть проходити навчання у спеціальних центрах», – пояснив представник військового комісаріату.

На Львівщині діє два таких центри. Перший – відомий як «Яворівський полігон» при Львівському навчальному центрі Західного оперативного командування. Другий – при Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

«Підготовка у центрах триватиме до 30 днів. За цей час військовозобов’язані зможуть пригадати навички і навчитися новому», – підкреслив Роман Хардель.чергою, заступник начальника відділу дільничних інспекторів міліції УГБ  ГУМВС України  у Львівській області  підполковник Любомир Попов детально розповів про наслідки, які чекають на військовозобов’язаних, які ухилятимуться від призову.

«Згідно з Карним Кодексом України передбачено відповідальність як за ухилення від мобілізації, так і за ухилення від військової служби. Ухилення від призову на строкову військову службу карається ст. 335 ККУ і передбачає обмеження волі строком до 3-х років. Ухилення від мобілізації – ст. 336 ККУ – передбачає позбавлення волі строком від 2-х до 5-ти років», – додав підполковник міліції.

Торік, під час попередніх хвиль мобілізації від Львівщини було мобілізовано 7 тисяч 200 військовозобов’язаних.

 Сьогодні, 20 січня, офіційне видання Верховної Ради «Голос України» опублікувало Закон «Про затвердження Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15 «Про часткову мобілізацію».

 

 

джерело: Вголос