Сьогодні, 20 січня, у Львові ГО «Українська Галицька асамблея» презентувала проект «Тендер і злочин», який відстежуватиме державні закупівлі, виявлятиме порушення законів та зловживання у цій сфер, передає ІА Корупція Інфо

У випадку виявлення порушень експерти скеровуватимуть відповідні листи-запити до контролюючих і правоохоронних органів.

За словами керівника проекту «Тендер і Злочин», експерта у сфері держзакупівель Мирослава Сімки, учасники проекту моніторитимуть усі державні закупівлі у регіоні, де діє проект. Наразі це Львівщина, Івано-Франківщина та Тернопільщина.

«Ми не лише виявляємо порушення, ми скеровуємо необхідні запити до прокуратури, Держфінінспекції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Антимонопольного комітету для того, щоб ці структури у відповідності до своїх прямих повноважень запобігли нецільовому використанню державних коштів і вжили адекватних заходів щодо порушників», – розповів асистент проекту «Тендер і злочин» Юрій Кузько.

Він додав, що учасники проекту реагують, тільки-но у якихось держзакупівлях відхиляють пропозиції із найнижчою ціною. Ю.Кузько також наголосив, що багато договорів укладаються внаслідок переговірної процедури закупівлі, попри те, що така процедура передбачена в окремих випадках. Нерідко трапляється й штучне обмеження учасників закупівлі у відкритих торгах, або й узагалі переговори проводяться лише з 1 учасником.

За даними «Української галицької асамблеї», за липень-грудень 2014 року на Львівщині, Івано-Франківщині і Тернопільщині було здійснено 1 800 держзакупівель на загальну суму 2 млн 233 тис. 178 грн (на Львівщині – 1 млн 464 тис. грн). З цих закупівель 226 було проведено із порушенням законодавства на суму 238 тис. 729 грн. Таким чином бюджет втратив вигоду у 15 тис. 407 грн.

За останніх півроку на основі моніторингу «Української Галицької асамблеї» було скеровано 65 депутатських запитів на загальну суму 63 тис. 751 грн: 28 – до прокуратури, 28 – Антимонопольного комітету, 27 – Держфінінспекцію, 2 – в Мінекономрозвитку. Як розповів Ю.Кузько, у зазначених установах не надто охоче відповідають на запити.