Начальника відділу нагляду за станом зовнішньої реклами КП «Адміністративно-технічне управління» департаменту містобудування Львівської міськради, якого 4 листопада минулого року затримали під час отримання хабара у сумі $500, оштрафували на 850 грн.

Таке рішення 16 лютого прийняв Франківський районний суд Львова, передає ІА Корупція Інфо.

Гроші чиновник отримав від приватного підприємця, пообіцявши не притягувати його до адміністративної відповідальності та не демонтовувати самовільно встановлену рекламу на закладі швидкого харчування.

Однак судили чиновника не за хабарництво, а за шахрайство. Мовляв, до посадових обов’язків начальника відділу нагляду за станом зовнішньої реклами навіть не входило те, за що він взяв гроші.Відтак кримінальне провадження, відкрите за ч.3 ст.368 КК України (одержання хабара), санкція якого передбачає від восьми до дванадцяти років ув’язнення, перекваліфікували на шахрайство.

Таким чином суд визнав чиновника винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України (шахрайство) та призначив йому мінімальне покарання 850 грн штрафу. Крім того, із засудженого стягнули 1 476 грн за проведення криміналістичної експертизи.

Працівники міліції затримали посадовця 4 листопада просто у будівлі міськради під час одержання $500 хабара.