На сайті "Центру досліджень злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки громадян "Миротворець" активісти зібрали інформацію про 9 тисяч бойовиків і їхніх спільників.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. 

Він зауважив, що така кількість даних про російських найманців подається станом на 7 січня. Також, за його словами, сайт "Миротворець" здійняв неабиякий галас у сепаратистських колах. Завдяки інформації, яка була зібрана активістами, українські бійці на блокпостах на виїзді із зони АТО затримали близько 150 бойовиків. "Бандити і терористи заходили на цей сайт і з жахом дізнавалися, що всі їхні селфі з автоматами і гранатометами, які здавалися раніше безневинними, зібрані та враховані дбайливими руками волонтерів, а їхні хвалькуваті витівки зафіксовані назавжди і будуть використані проти них самих", – розповів Геращенко. Окремо він зауважив, що одними з найактивніших помічників сайту стали думаючі громадяни Росії, які стали масово надсилати на електронну пошту сайту відомості про російських бойовиків, найманців і російських військовослужбовців, яких вони знайшли в російських соцмережах і форумах. Завдяки цьому правоохоронці мають у розпорядженні списки особового складу цілого ряду підрозділів російських збройних сил. 

Тим часом, як заявив Геращенко, після презентації сайту "Миротворець" ним зацікавилися іноземні спецслужби – ЦРУ, ФБР, європейські розвідки і контррозвідки. До того ж зателефонували уже десятки бойовиків, які прагнуть отримати амністію за добровільний перехід на український бік. Водночас Антон 

Геращенко нагадав, що "святим духом ситий не будеш", і попросив допомагати матеріально "Українському центру фіксації і пошуку російсько-нацистських злочинців". Це можна зробити, переказуючи гроші на картку "Приватбанку" – 5168-7423-3652-6615.

 

за матеріалами: ТСН