Народні депутати України підтримали в першому читанні зміни до Податкового кодексу. Проект закону №1578 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» з урахуванням пропозицій профільного комітету підтримали 258 народних депутатів.

Так, профільний комітет рекомендував вилучити зі змін до Податкового кодексу норму про безспірне списання коштів з рахунків банків без рішення суду, норму про обмеження віднесення 30% вартості товарів на валові витрати і обмеження відшкодування ПДВ при експорті зерна.

Уряд прем’єр-міністра Арсенія Яценюка відмовилося в проекті закону про зміни в Податковий кодекс від ідеї обов’язкового декларування доходів, також податок на нерухомість пропонується «віддати» місцевій владі, а «військовий збір» безстроково продовжити. зокрема, Кабмін скорочує кількість податків і зборів з 22 до 9. З податку на доходи фізосіб, а саме для заможних українців уряд вводить разове («нульову») декларування доходів, майна і фінансового стану, у тому числі отриманих з порушенням законодавства.

Також Кабмін своїми изменеиями в Налоговоый кодекс позбавляє від податків видання та постачання книг українською мовою. Зазначається, що з метою вдосконалення системи електронного адміністрування ПДВ, яка вводиться з 1 січня 2015 року, вводиться перехідний період (до 1 квітня 2015 року), протягом якого штрафи за порушення терміну реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до 10 днів не застосовуються, а податкові накладні / розрахунки коригування в Єдиному реєстрі реєструються без застосування обмежень. зокрема, Кабмін планує дозволити перепланування житла без отримання спецдозволу, якщо при переплануванні не планується втручання в несучі конструкції або інженерні системи об’єкта.

Також Кабмін пропонує включити в перелік підакцизних товарів електричну енергію, у результаті чого скасовується збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію і хоче ввести акциз на операції з цінними паперами. зокрема, планується ввести податок на спадок понад 1 млн гривень.

Також Кабмін хоче ввести податок на розкішні автомобілі (об’єм двигуна більше 2,5 тис. куб. см. для дизельного двигуна 3 тис. куб. см — для бензинового двигуна, і вік яких не перевищує 5 років) за ставкою 25 000 грн. в рік.

Також з метою зменшення податкового навантаження на малий бізнес: підвищується до 300 тис. грн. (у 2 рази) максимальний поріг доходу, що дозволяє вибирати першу групу єдиного податку; зменшуються майже в 2 рази процентні ставки єдиного податку, зменшуються майже в 2 рази процентні ставки єдиного податку (з 3 (5)% до 2% — у разі сплати ПДВ, 5 (7)% до 4% — без сплати ПДВ).

Уряд також хоче продовжити дію військового збору до вступу в силу рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України та розширити базу оподаткування на всі доходи, що обкладаються податком на доходи фізичних осіб, а також підвищити до 2% ставку збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти в готівковій формі для фізичних осіб та юридичних осіб (крім банківських установ) та скасувати такий збір для безготівкових операцій.

Крім того, законопроектом пропонується спростити порядок подання податкової звітності платниками податків, які тимчасово припиняють господарську діяльність.

Раніше нардепи першому читанні підтримали зареєстрований Кабінетом міністрів України проект закону № 1557 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реформи міжбюджетних відносин)».

Джерело: 112