Депутати Верховної Ради проголосували за урядовий законопроект, який покликаний вивести з тіні основні олігархічні бізнеси.

За проект закону №1264-1, яким вносяться зміни в Податковий кодекс щодо контролю за трансфертним ціноутворенням, проголосували 279 народних депутатів. 

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк перед голосуванням зазначив, що в ході консультацій з депутатами були досягнуті домовленості про додавання в першу редакцію закону трьох пунктів: – збільшити розмір штрафу за незадекларовані операції з 1% до 5% від суми операції, – обмежити штраф за операціями, за якими не було подано документацію і звітність, 200 мінімальними зарплатами, – запровадити застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни для всіх операцій по експорту-імпорту товарів, які котируються на міжнародних біржах. 

Проект закону покликаний боротися з практикою, коли прибутки компаній виводилися в офшори за допомогою угод з пов'язаними іноземними компаніями за заниженою ціною, повідомляє Лівий Берег. 

За словами народного депутата від "Самопомочі" Єгора Соболєва, "антиолігархічний" закон передбачає наступні пункти: 1. З так званої "спільної діяльності" з державою при видобутку нафти і газу олігархи будуть платити 70% ренти. 2. З дивідендів, які вони отримують у своїх закордонних офісах, вони будуть платити 20%. 3. 

При вивезенні металу, хімії, зернових оподаткування повинно розраховуватися за цінами міжнародних бірж. Також ніхто в експорті зерна більше не має права просити у держави відшкодувати йому ПДВ, тому що він в цьому секторі не сплачується.

 

 

Джерело :ТСН