У Нацбанку провели нараду з представниками найбільших банків та членом Міжнародного валютного фонду Жерома Ваше і вирішили перевести валютні кредити в гривневі за старим курсом.

Наразі документ перебуває у процесі підписання його усіма сторонами переговорів.

Згідно основних положень меморандуму, кредитні заборгованості переводяться в гривню за курсом на день перегляду термінів та умов. В Нацбанку очікують, що такий крок знизить напругу у суспільстві.

“Громадяни, які мають споживчі кредити в іноземній валюті, дійсно опинилися у скрутному становищі. відповідальність за це частково лежить і на центральному банку, що вчасно не передбачив масштабів можливої проблеми та не заборонив кредитування в іноземній валюті, і на банківських установах, що проводили занадто агресивну кредитну політику, а також на позичальниках, що свого часу не оцінили валютні ризики",– сказав перший заступник голови Нацбанку Олександр Писарук.

Відтак, основні положення Меморандуму передбачають наступне;

– заборгованості за споживчими кредитами переводяться в гривню з курсом на день реструктуризації;

– анулюється сума різниці реструктуризованого кредиту між курсом іноземної валюти на день реструктуризації та її офіційним курсом;

– реструктуризацію споживчих кредитів, отриманих під заставу нерухомого майна, якщо їх залишок за основною частиною не перевищує 2,5 мільйонів гривень за офіційним курсом гривні;

– прощення банком штрафу чи пені, які виникли через неналежне виконання кредитних зобов'язань позичальником відповідно з умовами договору з фінансовою установою на момент реструктуризації.

Повний текст документу обіцяють оприлюднити на сайті НБУ після його підписання уповноваженими сторонами.