000000000010023

На думку нового міністра оборони США Ештона Картера, основним чинником у протистоянні Росії з Заходом має лишатись економічний та політичний тиск на Москву, але зброю Україні варто дати. Про це повідомляє Корупція.інфо, з посиланням на Голос Америки.

Коли американський сенат 12 лютого затвердив кандидатуру Ештона Картера на посаду міністра оборони США, за нього проголосували 93 зі 100 сенаторів, виявивши цим підтримку від обох партій.

Напередодні голосування сенатор від Аризони, голова комітету з питань озброєнь Джон Маккейн назвав його достойним цієї посади. 

Читати: У сепаратистів зброї більше, ніж в деяких країнах НАТО – Пайєтт

Тиждень тому доповідаючи перед законодавцями, він висловив підтримку наданню Україні оборонної зброї.

"Я думаю, ми повинні допомогти українцям себе обороняти. Я не можу сказати зараз, яким саме озброєнням, тому що не говорив про це ні з нашим, ні з українським військовим керівництвом. Але схиляюсь до варіанту надання їм зброї, зокрема і летальної", – каже Ештон Картер.

Читати: Яку зброю США можуть передати Україні (ФОТО)

Продовжуючи тему, Картер розповів, що допоможе зупинити Кремль постачати бойовиків в Україну. Водночас, на його думку, основним чинником у протистоянні Росії з Заходом має лишатись економічний та політичний тиск на Москву.

Перед голосуванням у Сенаті Картер наголосив, що має намір підвищити оборонний бюджет, знизити вартість нових видів зброї і пришвидшити процес освоєння військом нових технологій.