Журналісти опублікували текст документу, в якому прописані пропозиції Міністерства Фінансів України в плані оптимізації держбюджету.

Згідно документу, реалізація рекомендованих змін до указів президента і уряду, а також законодавчих актів України може заощадити в держбюджеті близько 500 мільярдів гривень.

Відтак, Мінфін запропонував зміни в законодавстві, яке регулює сферу державного управління, роботу органів прокуратури та армії, соціальне страхування, пенсійне забезпечення та гуманітарну сферу.

Зокрема, рекомендується скоротити кількість народних депутатів у парламенті від 450 до 150 осіб. За підрахунками мінфіну, за скороченні кількості нардепів Україна може заощадити 424 мільйони гривень.

Також серед змін до Конституції розглядається зменшення терміну обов'язкового навчання з 11 до 9 років. Оскільки в Австрії, Японії, Ізраїлі, Білорусії діти навчаються до 15 років. У Канаді, Нідерландах, Франції, Італії обов'язкове навчання до 16 років, у Грузії — до 12. Водночас в Україні діти навчаються в школі до 17-18 років.

Також зміни торкнуться основного закону про безкоштовну медицину та освіту.

"Реалізація пропозицій Мінфіну сприятиме уникненню вишукання додаткових витрат бюджету в 2015 році в обсязі близько 496,9 млрд грн, джерела покриття яких відсутні, забезпечить економію державних коштів в обсязі близько 27,1 млрд грн, а також збільшить дохідну частину бюджету на суму близько 0,9 млрд грн, що гарантуватиме часткове збалансування бюджету",– йдеться в тексті документу.

 

новини про Львів


Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання