Капітан міліції – Карпович Анатолій Васильович, оперуповноважений по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Овруцького районного відділу УМВС України в Житомирській області, на підставі наказу керівника Антитерористичного центру при СБУ від 06.04.2014 р., наказу УМВС України в Житомирській області від 15.10.2014 р., відправлений в зону проведення антитерористичної операції на території Луганської області (м. Рубіжне).

Карпович А.В. 1985 року народження, освіта вища юридична, з 2002 року поступив на службу в органи внутрішніх справ, одружений, на утриманні одна неповнолітня дитина.

28.10.2014 року при дуже загадкових обставинах на теренах Луганщини новоспеченого бійця, спіткала смерть.Изображение 117  Изображение 118

Рідні та близькі загиблого, вже не в силах оббивати пороги кабінетів високопосадовців органів внутрішніх справ України, оскільки ні правди про загибель Карповича А.В., ні будь-якої допомоги з боку правоохоронців не отримали і по сьогоднішній день.

Як відомо із матеріалів службового розслідування, проведеного по факту загибелі капітана міліції правоохоронці змогли встановити наступне:

28.10.2014 р. о 09:30 год., до чергової частини Рубіжанського МВ ГУ МВС  України в  Луганській області надійшло повідомлення від диспетчера швидкої допомоги про те, що до місцевої центральної районної лікарні з гуртожитку Рубіжанського політехнічного коледжу (де тимчасово перебував Карпович А.В.) з тілесними ушкодженнями, характерними для вогнепальних поранень доставлено старшого дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області – майора міліції Левківського В.М. та оперуповноваженого по боротьбі з незаконним обігом наркотиків цього ж райвідділу – капітана міліції Карповича А.В.

Доставлені правоохоронці, не приходячи до свідомості, у цей же день, померли у лікувальному закладі.

Однак, на наш погляд, загибель цих бійців сталась при досить загадкових обставинах, про які не говорять правоохоронці та приховують від слідства.

У ході проведення службового розслідування встановлено, що з метою виконання завдань, визначених Законом України «Про боротьбу з тероризмом» та несення служби по охороні громадського порядку в районах проведення АТО з 18.10.2014 р., Карповича А.В. відряджено  на Луганщину в складі зведеного загону працівників підрозділів органів внутрішніх справ Житомирської області.

19.10.2014 р. цей загін прибув у м. Рубіжне (Луганська обл.) та розташувався у призначеному для дислокації місці – гуртожитку Рубіжнянського політехнічного коледжу.

У зв’язку з відсутністю на місці дислокації відповідного спеціального приміщення для зберігання зброї та боєприпасів, кожен працівник міліції з числа зведеного підрозділу, зберігав табельну зброю, автоматичну зброю з боєкомплектом, засоби індивідуального захисту та активної оборони у своїх кімнатах.

Зі слів очевидця подій вдалось довідатись про те, що 28.10.2014 р. 0 09:25 год. у одній із кімнат де відпочивали після несення служби бійці зведеного загону, однин із правоохоронців (Левківський В.М.), піднявся зі свого ліжка, після чого почувся звук перетягування затвора автомата, а потім пролунав постріл. Всі підхопились на ноги за винятком Карповича А.В., який непорушно продовжував лежати на ліжку поруч з ліжком Левківського В.М.

Як повідомив очевидець, Левківський В.М., тримав у руках АКМ-47 у зв’язку з чим стало зрозуміло, що постріл здійснив саме він.  Наблизившись до Карповича А.В. всі побачили, що з його голови тече кров. Саме в цей час приблизно через 4-5 секунд пролунав другий постріл, який здійснив Левківський В.М. собі в голову, з цієї ж автоматичної зброї. У подальшому до кімнати прибігли як керівництво зведеного загону, так і інші працівники міліції, якими викликано на місце події швидку медичну допомогу.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження. На даний час триває досудове розслідування злочину.

При проведенні службового розслідування, правоохоронці прийшли до висновку, що вказане кримінальне правопорушення, слід кваліфікувати як вбивство з необережності та скоєння через це самогубства.

Изображение 121 Изображение 122 (1) Изображение 123 Изображение 124 Изображение 125 Изображение 126 (1) Изображение 127 Изображение 128

Однак, така кваліфікація є  досить підозрілою, оскільки встановлено, що саме Левківський В.М. перед вчиненням злочину, піднявся з ліжка, більше того, витягнув з під цього ліжка автомат, перетягнув затвор та без жодних на це причин, здійснив вистріл у голову Карповичу А.В.

Таке діяння аж ніяк не тягне на кваліфікацію як вбивство з необережності.

Більше того, керівництво МВС Житомирщини, а саме:

начальник Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області – підполковник міліції В.І. Башинський,

PM932image002

заступник начальника УМВС – полковник міліції Ю.М. Лебідь,

PM203image001

начальник УКЗ УМВС – полковник міліції М.Г. Юсковець,

PM517image002

начальник ВВБ в Житомирській області ДВБ МВС України – полковник міліції О.Ю. Мишаковський, прикриваючись  цим ганебним службовим розслідуванням, відмовляють  родичам загиблого Карповича А.В. виплатити грошову допомогу, яка належить останнім згідно закону.

Винні у смерті двох правоохоронців особи, замість реального покарання, лише притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Команда інформаційного агенства «Корупція Інфо» пильно стежитиме за проведенням розслідування загадкової смерті Карповича А.В.

Юридична компанія «Закон і захист», надасть безкоштовно правову допомогу родині загиблого та подасть звернення у відповідні інстанції, з метою проведення всебічного, повного та неупередженого розслідування загадкового вбивства капітана міліції Карповича А.В.

 

Корупція Інфо