Українська льотчиця і народний депутат від «Батьківщини» Надія Савченко має намір голодувати до 26 січня 2015 року. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» розповів її адвокат Марк Фейгін.

 

26 січня розпочинається сесія Парламентської ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі (Франція). Якщо пані Савченко вступить у повноваження делегата ПАРЄ від України і набере дипломатичній імунітет, російська влада повинна  її відпустити з-під варти, каже адвокат.

 

«Вона розраховує дотягнути до 26 січня, але півтора місяці організм навіть здорової людини витримати, не приймаючи їжі, не може», – зазначив пан Фейгін.

 

На своїй сторінці у Twitter адвокат інформував, що Надія Савченко розпочала голодування 13-го грудня. За його словами, вона втратила близько п'яти кілограмів ваги і не піддається на вмовляння припинити акцію, небезпечну для її здоров'я.

 

Як писала «Телекритика», Надія Савченко визнає себе виключно військовополоненою і політв'язнем. Її продовжують звинувачувати у загибелі журналістів телеканалу «Россия 1»., хоча адвокати доводятьалібі льотчиці та її непричетність до загибелі кореспондентів.

 

З набуттям Надії Савченко дипломатичного імунітету як делегата ПАРЄ, РФ не матиме права утримувати українську громадянку у СІЗО і переслідувати її у кримінальній справі. 

 

22 грудня стало відомо, що Московський міський суд відхилив скаргу української льотчиці, народного депутата («Батьківщина») Надії Савченко і залишив її під арештом. У відповідь вона заявила, що продовжить безстрокове голодування.

 

 

Джерело: Телекритика