У п'ятницю, 6 лютого, Апеляційний суд Києва у відкритому режимі розгляне апеляцію колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача.

У 2013 році він був засуджений до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Засідання має розпочатися о 10.00.

Онлайн-трансляцію дивіться ТУТ

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. За звинуваченням у вбивстві Гонгадзе у 2005 році Олексій Пукач був оголошений в міжнародний розшук. Силовики зловили його тільки в 2009 році.

У січні 2013-го Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного ув'язнення, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе. Але і сам Пукач, і родина Гонгадзе оскаржили вирок. За словами вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка – замовників вбивства. Одним з них, за словами ще одного постраждалого від рук Пукача журналіста – Олексія Подольського – може бути другий президент Леонід Кучма.

На причетність Кучми до резонансного злочину вказував і сам Пукач, який після оголошення вироку заявив:

"Хочете знати мотив і участь – запитайте у Кучми і Литвина". Однак, кримінальну справу проти Кучми, підозрюваного у замовленні вбивства Гонгадзе, було закрито. За словами колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, за те, щоб про справу "забули" було отримано хабар в розмірі мільярда доларів. Залишається недоведеним факт причетності до вбивства Гонгадзе екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Він і Кучма, за словами Пукача, повинні були опинитися разом з ним у клітці для засуджених після вироку у справі про вбивство журналіста.

джерело:Т
СН