Прийняте парламентом у кінці 2014 року рішення про зниження ставки єдиного соціального внеску до 16,4% від 41% торкнеться не більше 10% українських підприємств.

Ляпіна заявила, що лише 10% підприємств можуть домовитися про зниження ЄСВ 

Про це заявила під час брифінгу в уряді голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, прередає Корупція.інфо

«Поки у нас інформація дуже вибіркова. Узагальненої інформації немає. Але за вибірковою інформацією оцінка наступна: скористатися критеріями (для зниження ставки ЄСВ – УНІАН) зможуть кілька відсотків підприємств, менше 10% бізнесу. За оцінками експертів, можливо, цими критеріями скористаються деякі підприємства сфери високих технологій, якщо раніше там зарплати не були легалізовані. Усі більш-менш цивілізовані компанії, які вже зарплати легалізували, вони під ці критерії не потрапляють», – сказала Ляпіна.

 

Причому вона наголосила, що не вважає такий стан справ правильним. «Однак правильно-неправильно, це емоційна оцінка. Ми хочемо перевести це у площину оціночну і цифрову. Ми узагальнимо цю інформацію і порахуємо, як можна ці критерії застосувати більш широко. Ми покажемо економічний ефект, і тоді у нас будуть аргументи неемоційні», – сказала Ляпіна.