Президент Чехії Мілош Земан заявив, що всі українці, які ставляться до Степана Бандери, як до героя, і прославляють його, вочевидь нічого не тямлять в історії. Про це глава Чехії написав на своїй сторінці у соціальній мережі.

Таку новину передає «Преса України».

«Ви знаєте що-небудь про слова Бандери "Вб'ю кожного поляка у віці від 16 до 60 років"? Якщо ви про них не чули, то ніякі ви не україністи. А якщо чули і згодні з ними, то наша дискусія закінчена», – заявив Земан.

Крім цього, Земан написав, що Степан Бандера мав на меті заснувати в Україні пронацистську державу, яка мала би бути підконтрольна Німеччині. 

«До вашого відома, Степан Бандера планував зробити Україну васалом німецького держави. Він користувався підтримкою Альфреда Розенберга, але тільки тому, що Гітлер вирішив, що на Україні можна буде поселити німецьких селян. Коли цей проект був анульований, Бандеру відправили в концтабір», – додав глава Чехії.

«Я ніяк не можу привітати Україну з тим, що у неї такі національні герої», – заявив Мілош Земан.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мілош Земан висловив своє здивування з приводу того, що Євросоюз ніяк не відреагував на смолоскипну ходу націоналістів у Києві 1 січня.

Акція була проведена з нагоди 106-ї річниці з дня народження Степана Бандери. Саме під час тієї ходи відбувся напад на кореспондента та оператора російського телеканалу LifeNews. Останнім часом президента Чехії Мілоша Земана критикують за підтримку Росії. Зокрема, президент Чехії не засуджує приєднання Криму до РФ і звинувачує Київ у війні, яка розгорнулася на українському Донбасі.