Міністерство фінансів підготувало зміни до законодавчих актів з метою економії в 2015 році.

122-сторінковий документ передбачає скорочення соцвиплат, зміни у сфері охорони здоров'я та освіти, а також урізання витрат на чиновників.

Чиновники планують заощадити в наступному році до 500 млрд грн. 

Найпомітніше пропозицію Мінфіну – підвищення пенсійного віку для чоловіків і жінок до 65 років. І це в той час як, за даними Держстату, середня тривалість життя в Україні становить у середньому 70,4 року: для чоловіків це 65,2, а для жінок – 75,5 років.

Крім того, свіжі прогнози демографів: після останніх подій у країні, очікувана тривалість життя українців скоротиться ще на один рік. У Європі, на яку так рівняється Мінфін, ці показники на десять років більше.

Планується підвищити і пільговий пенсійний вік людям деяких професій. Наприклад, на сім років диспетчерам і бортпровідників, працівникам метрополітену, освіти та охорони здоров'я.

Також пропонується призупинити індексацію пенсій до стабілізації економічної ситуації в країні. У фінансовому відомстві вважають, що цей крок дозволить зберегти в казні 2,8 млрд грн.

Цікаво, що надалі Мінфін планує здійснити перерахунок пенсії із застосуванням відсотка від суми перерахованих до Пенсійного фонду України страхових внесків, а не від усієї заробітної плати.

У важких економічних обставинах потрібно скорочення виплат з Фонду соцстраху лікарняних листів. Якщо зараз українці можуть розраховувати на 60-100% від середньомісячної заробітної плати залежно від трудового стажу, то Мінфін планує зменшити цю цифру до 45-80%.

У цьому питанні відомство посилається на світовий досвід. У міністерстві кажуть, що в європейських країнах лікарняні оплачують в менших обсягах в перші дні хвороби, якщо ж вона затягується, то виплати збільшуються. Наприклад, у Франції та Італії перші 20 і 30 днів хвороби відповідно компенсуються 50% від зарплати, а в Словаччині початкові три дні – тільки 25%. В результаті цього кроку Україна виграє 1,1 млрд грн на рік.

Пільги можуть замінити адресною допомогою або грошовими компенсаціями в розмірах, встановлених Кабміном і в межах держбюджету. Такі вимоги МВФ.

Допомога на дітей одиноким матерям планується надавати виключно з урахуванням доходів батька, адже 80% таких людей не показують, скільки реально отримують в місяць, але претендують на 30% від прожиткового мінімуму в залежності від віку дитини – це трохи більше 300 гривень щомісяця.

Доводити доведеться і батькам новонароджених, що вони потребують підтримки України. Допомога при народженні дитини може виплачуватися тільки тим сім'ям, дохід в яких на одного члена сім'ї не перевищує п'яти прожиткових мінімумів – близько 6 тис. гривень.

 

 

за матеріалами: Антикор