Прийнявши закон про зміни у Податковому кодексі, Верховна Рада ухвалила податок на дорогі автомобілі, власники яких зобов'язуються платити 25 тис. грн. податку щорічно.

Відповідний закон підтримали 250 народних обранців.

Згідно поправок до закону, які озвучив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, оподаткуванню підлягають бензинові та дизельні автомобілі з об'ємом двигуна більше 3 тис. куб. см.

"Вводиться податок на бензинові і дизельні автомобілі об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см віком до 5 років за ставкою 25 тис. грн. в рік",– заявив прем'єр-міністр.

Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів після аналізу пропозиції введення податку наголосила, що сьогодні преміальні виробники роблять ставку на ефективність двигуна, а не на об'єм циліндрів."Ми проаналізували існуючі на ринку моделі преміальних авто вартістю далеко за EUR 50 тис., які абсолютно легко обходять це оподаткування, тому що двигун у них — не більш як 3000 куб. см, однак вони залишаються швидкими, комфортними і випереджають багатолітрових конкурентів",

– підкреслили у листі.

До прикладу таких автівок, двигуни яких не перевищують 3 л, навели Mercedes-Benz ML Porsche Cayenne, Porsche Panamera, Audi Q7, Audi A7 і А8, Range Rover Sport, Cadillac SRX, BMW 7-серії, BMW X6.

Водночас перший віце-президент "Віді Груп" Артем Ткаченко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що податок доведеться платити власникам "розкішних" Nissan NP300, Mitsubishi L200 та SsangYong Rexton.