У містах самопроголошеної Донецької народної республіки практично не залишилося мерів, обраних на місцевих виборах у 2010-му році. Їх влітку і восени 2014-го змінювали ті, хто навесні на проросійських мітингах горланив на мітингах "а в чистому полі система "Град", за нами Путін і Сталінград".

Але зникали зі своїх територій "батьки міст" по-різному.

Кому-то спочатку надавали можливість лавірувати за принципом "і нашим, і вашим", а потім радили піти по-хорошому із-за поваги до віку і колишніх заслуг. Так сталося, наприклад, з міським головою Донецька Олександром Лук'янченком.

Хтось після перших проявів сепаратистських шабашів самовільно здав повноваження, як мер Макіївки Олександр Мальцев.

Комусь довелося пережити приниження в полоні у бойовиків і бути звільненим після виплати двохмільйонної данини, як мера Горлівки Євген Клеп.

Хтось зник по-тихому, не акцентуючи уваги на своїй скоромної персони, як, наприклад, Валерій Олійник – ставленик побіжного Януковича в його рідному Єнакієвому.

Хто прийшов їм на заміну і зараз керує територіями, які окуповані місцевими бойовиками і російськими найманцями?

Донецьк: мер їздить по місту на Тойоті з номерами Д0001НР

Багаторічного мера Олександра Лук'янченка в шахтарській столиці замінив його колишній підлеглийексдиректор комунального підприємства Донецької міськради "Парк культури та відпочинку ім. Щербакова" Ігор Мартинов.

Вінвідомий у Донецьку партійний перебіжчик. Спочатку обирався депутатом міськради від ПСПУ Наталії Вітренко, потімвід Партії регіонів.

 

У Мартинова є інтереси в ресторанному бізнесі. За даними "Донецької правди", Мартинов – один з власників закладу "Феймили клаб" в парку ім. Щербакова. Також його пов'язують з недавно відкрився в Донецьку торговим центром Yellow і рестораном "Старгород". Після того, як у місті оселилися російські найманці, "Старгород" один з перших вирішив надавати нужденним безкоштовні обіди.

Мартинов чого тільки не обіцяв посад "мера": ось-ось днями почнеться обмін українських паспортів на паспорти ДНР, "літа на нашій землі зацвіте мільйон троянд", "Україна незабаром буде заздрити жителям ДНР за рівнем життя і до людей".

Мер-самозванець по Донецьку пересувається на японській Тойоті Камрі з міліцейської мигалкою на даху і красномовними номерами Д0001НР.

Після лавини критики на сайтах в його адресу, Мартинов ввів пам'ятку для підлеглих про те, як потрібно писати в соціальних мережах про представників ДНР, а в інформаційних повідомленнях зобов'язав використовувати такі синтаксичні конструкції: "Завдяки чолі ДНР Олександра Захарченко і під контролем глави адміністрації Донецька Ігоря Мартинова".

Памятка о том, как говорить о Мартынове…для сотрудников 

 

При цьому, він відверто заявляє про фінансових вливань із Росії. "З тих пір, як Україна припинила виділяти кошти на потреби муніципалітету, відсутні кошти надає Москва", – сказав самозваний мер в інтерв'ю Frankfurter Allgemei

Горлівка: у влади – кум Безлера, а чиновники на нарадах вивчають конституцію ДНР

Чотири роки тому нинішній в. о. міського голови Горлівки Олег Губанов очолював міську политорганизацию "Сильної України" Сергія Тігіпка.

Під її прапорами він завів у міськрада більше десяти депутатів. Тоді ж "сильноукраїнці" поставили на безпартійного кандидата в мери Євгена Клепа. І не прогадали, як показало час.

Молодий градоначальник за підтримку почав розплачуватися посадами. Саме Губанов в 2012 році, будучи керівником комунального підприємства "Простор", призначив своїм заступником – керівником ритуальної служби вже всім відомого Ігоря Безлера (Біса). Пізніше з'ясується, що вони куми.

 Кум Безлера – мэр Горловки

І саме Губанов, як депутат міськради не пропускав жодного проросійського мітингу в Горлівці навесні нинішнього року.

Секретарем міськради він став у липні – вже після того, як Клеп потрапив. На закритій від чужих очей і вух сесії, не зібрала кворуму, куди автоматники не запустили жодного журналіста.

За день до цього одним з місцевих бойовиків у власному кабінеті був поставлений на коліна і побитий діючий секретар Юрій Василенко. Він на сесії клопотав перед колегами про обрання Губанова, а на наступний день виїхав з Горлівки і за весь цей час жодного разу не повертався.

Зараз Губанов щовівторка проводить апаратні наради, на яких чиновники вивчають конституцію ДНР, звинувачує українську армію в обстрілі міста і розповідає, що студенти відомого в усій Україні Горлівського інституту іноземних мов зможуть отримати дипломи російського зразка.

Примітно, що два роки тому Губанов проводжав в армію свого сина, який потрапив у 25-ю Дніпропетровську повітряно-десантну бригаду. А раніше очолював службу охорони Героя України, нардепа кількох скликань і колишнього власника концерну "Стирол" Миколи Янковського.

Єнакієве: премії виписують за законами України, а відключають телеканали – за указами ДНР

Цей маленький шахтарське містечко став знаменитий на всю Україну як мала батьківщина Віктора Януковича. Не дивно, що мерію в різний час очолювали або його друзі, як покійний Сергій Рухадзе, або особисто призначені, як Валерій Олійник.

Олійник протримався на своїй посаді довше за всіх мерів області після появи в місті збройних диверсантів. Або його весь цей час оберігав від "чужих" особисто Янукович, або ж міський голова, який приїжджав особисто на уклін до одного з командира бойовиків Абверу, всіх влаштовував відвертим заграваннями з сепаратистами.

Саме з цих причин його затримання бойовиками горлівського Біса було схоже на інсценування. Олійника вивезли в невідомому напрямку і більше в місті він не з'являвся, не було і стурбованих долею.

Місцеві журналісти висували версію, що Валерій Олійник міг знадобиться бойовикам Біса в якості лікаря, оскільки він довгий час був практикуючим хірургом. І його відвезли в Горлівку, щоб прооперував бійця, а потім відпустили.

За останніми даними, з вересня 2014 року він перебуває в Криму.

Йому заміну знайшли теж з своїх же – медиків найближчого оточення Януковича.

Режисери, залишаються все це час в тіні, зробили це майстерно і за українськими законами. На сесії міськради 29 вересня депутат Олена Чеснокова достроково відмовилася від своїх повноважень. Наступним у списку був Роман Храменков, головлікар міської лікарні №7 р. м. Єнакієве.

Муж племянницы  Людмилы Янукович – теперь "мэр" Енакиево 

На наступній сесії вже секретар міськради добровільно пішов у відставку, а на його місце обрали легітимного в. о. мера Храменкова. У місті його знають як "Кульгавого" і чоловіка племінниці Людмили Янукович.

Одним із розпоряджень мера – "Про оптимізацію інформаційного простору" від 10 грудня було введено заборону на трансляцію українських телеканалів і блокування через провайдерів певних інтернет-сайтів.

При цьому, повна лояльність до ДНР не заважає йому преміювати працівників Єнакіївського виконавчого комітету згідно з постановою Кабінету міністрів України

Тепер половина рішень в Єнакієвому посилається на українські закони, а половина – на ДНРовские. Малинівка, а не Єнакієво!

Макіївка: градоначальник-самозванець готовий в рукопашну з українськими солдатами

Законний і двічі обраний мер Макіївки Олександр Мальцев ще по весні добровільно пішов у відставку. Зараз він мешкає в Криму, куди в часи правління нині покійного екс-прем'єр-міністра півострова Василя Джарти перебралися багато макіївські чиновники та бізнесмени, які скупили там чимало нерухомості.

Самопризначений мер Макіївки Юрій Покинтелиця очолює місто "за дорученням уряду ДНР і Верховної ради республіки". Сам він вже більше 20 років проживає в Макіївці, а в юності працював у Якутії.

При цьому, 48-річний Покинтелиця як володар чорного дана по одному з бойових мистецтв готовий згадати спортивну молодість і вручну битися з українськими солдатами.

 А еще недавно "мэр" Макеевки Покинтелиця носил футболки украинской сборной 

"Якщо сюди прийдуть, припустимо, на хвилину, ті, хто з нами воює, хто хоче нас підкорити, я буду в міськадміністрації один. Один і зустріч. І, повірте, зустріч гідно", – ділився він в інтерв'ю російським журналістам.Покинтелиця, за відгуками макіївчан, людина не бідна. Його сім'я в Макіївці і Донецьку володіє мережею зоомагазинів "Маламут", а також племінним розплідником "Північна перлина", який професійно займається породами собак Аляскінський маламут і Західносибірська лайка.

У 90-ті роки Покотелица був більше відомий у Макіївці на прізвисько "Фікс". За даними журналіста Дениса Казанського, він є діловим партнером депутатів-"регіоналів" міськради Володимира Молько і Володимира Кудрявцева, чиї підприємства вигравали найбільші тендери, оскільки їх господарі були в хороших відносинах" з покійним Джарти.

Шахтарськ: вся родина пішла воювати за ДНР

У Шахтарську, де в мирний час процвітала незаконний видобуток вугілля (так звані "копанки"), функції мера і військового коменданта поєднує колишній шахтар Олексій Швидкий.

Він з тих, хто під керівництвом російського диверсанта Ігоря Стрєлкова воював в Слов'янську і брав участь у боях на Савур-могилі.

 

За словами місцевих жителів, в Шахтарську троє братів Швыдких і всі задіяні у "республіканських" захопленнях і отжимах (у одного з них – дружина була довіреною особою втік мера Олександра Наумовича та начальником юридичного управління у виконкомі). В сфері їхнього впливу та знаходяться ще працюючі шахти імені Чапаєва і Шахтарська-Глибока.

Сніжне: мами з дітьми перекривають дорогу, а мер на своє весілля їде на "Хаммері"

У "коронавшего" себе на мерство в Сніжному Сергія Годованця життя при ДНР дійсно налагодилася.

Він не тільки вважає себе головою міста, а й нещодавно зіграв пишне весілля. В ті дні, коли молоді мами з дітьми, перекривали дорогу в Сніжному з вимогою виплатити "дитячі", Годованець зі своєю пасією роз'їжджав на "Хаммері" по розбитих міських дорогах, відзначаючи весілля.

"Мэр" Снежного на широкую ногу отметил свадьбу 

В кабінет мера Годованець пересів з приміщення магазину, яким володів на центральному ринку до бойових дій. Головою Снігового його призначив своїм указом від 11 листопада глава самопроголошеної ДНР Олександр Захарченко,

Нещодавно Годованця почали підозрювати у розкраданнях і продажах наліво гуманітарної допомоги.

"Я знаю, хто поширює безглуздості типу, або вкидає потерпають від безгрошів'я людям інформацію про те, що мер їздить на дорогих "віджатих" авто і накриває столи за рахунок "гуманітарки". Маячня якась! Але виправдовуватися не збираюся, тому що не відчуваю провини", розповідав у місцевій пресі псевдогосподар міста.

…Не у всіх захоплених містах знайшлися охочі займатися інфраструктурою і житлово-комунальним господарством. В Амвросіївському та Старобешівському районах, Ясинуватій, Торезі, Ждановці, Докучаєвську, Кіровському та Комсомольському вся влада сконцентрована в руках військових комендантів. Але їх вік не тривалий і змінюються вони практично щотижня.

Як правило, всі самопризначені мери і коменданти не вільні у своїх діях, а просто пішаки в чужих руках. Вони обрані з місцевих і є ширмою, за якою ховаються справжні господарі положення з російськими паспортами, колишня "регионаловская" еліта і всім відома "Сім'я".

за матеріалами "Українська правда"