Коментуючи «нормандський формат» перемовин щодо врегулювання ситуації на Донбасі, політолог Олександр Кочетков заявив, що Європа хоче переконати Порошенка змиритися з анексією Крима Росією. 

«Європа хоче владнати українсько-російський конфлікт на рівні переговорів. Вона не хоче застосовувати військову силу. Проте прагне, щоб все це закінчилося якнайшвидше, щоб можна було зняти економічні санкції з Росії, від яких страждає і сама Європа», – зазначив політолог.

По словах Кочеткова, план Путіна зараз — створити небезпеку для України на Донбасі. Потім домовитися про те, що Росія припиняє підтримку Донбасу, але Україна повинна змиритися з тим, що Крим є російським. 

«Ось тут і є головна небезпека – європейці спробують переконати Порошенка поступитися Кримом. Мовляв, до питання Криму можна буде повернутися пізніше, коли Путіна вже фізично не буде», – вважає експерт.

Однак, на думку Кочеткова, український президент на це не погодиться.

«Поки що позиція Порошенка щодо Криму достатньо стійка. Він не хоче про це чути. Але його позиція залежить від стійкості нашої економіки. А там, на жаль, не все гаразд», – зауважив політолог.

На думку політолога, оптимістичний сценарій — це, коли Росія припинить постачати бойову техніку та своїх бійців на Донбас. 

«Але це малоймовірно. Бо означатиме поразку Росії в її авантюрі стосовно так званої Новоросії. Песимістичний сценарій — все продовжиться так як є. Росія матимемо вогнище нестабільності на близькому сході України і чекатиме поки наша економіка впаде», – резюмував експерт.

Нагадаємо, після завершення зустрічі у Берліні політдиректорів МЗС у «нормандському форматі» жодних заяв оприлюднено не було.

 

 

 

Джерело: Преса України