Нахабне паркування у Львові, особливо, в його центральній частині – вічна проблема. У місті працюють евакуатори, з’являються обмежувачі, активісти присоромлюють недобросовісних водіїв наліпками, але ті й надалі паркують свої автівки, де лише заманеться, порушуючи правила. У ДАІ кажуть, що відслідковують ці випадки, а свідків таких порушень закликають повідомляти про це автоінспекцію.

Дуже часто у центрі міста через припарковане авто не можуть проїхати трамваї з пасажирами, пройти мами з візочками, люди з обмеженими можливостями, прості перехожі. Машина на тротуарі чи газоні – вже не дивина, а ніби норма.

 станні фотофакти нахабного паркування у Львові зібрано від користувачів Фейсбук-групи «Дайте пройти», а також поцікавилось, чи аналізують їх працівники ДАІ, зокрема, чи відслідковують повідомлення у соцмережах про порушення правил зупинки і стоянки транспортних засобів і як реагують на це.

Нагадаємо, «Дайте пройти» – це громадських рух, який бореться із свавільним паркуванням у Львові. Щодня активні львів’яни дописують на однойменну сторінку руху у соцмережі Фейсбук, яку можна вважати повноцінним джерелом інформації для тієї ж ДАІ.

Ось кілька красномовних прикладів:



Вул. Івана Франка, 11 січня 2015 року

«Наверно экономят на мойке. Невозможно пройти не зацепив авто, И. Франка», – прокоментував користувач Олег Клепов.



Вул. Наукова, 11 січня 2015 року

«I як назвеш таке паркування!? Наукова», – пише Nadiia Gaidai.



Перехрестя вул. Залізняка-Антоновича, паркінг посередині тротуару, 11 січня 2015 року



Вул. В. Великого – Симоненка, 9 січня 2015 року



вул. Дорошенка, 30 грудня 2014 року

«Вчимося літати..», – прокоментував автор допису Taras Riznyak.



Вул. Каховська, 7 січня

«Чергові тротуарники», – написав Артем Брич.



Пл. Соборна, 8 січня 2015 року

«Важко підібрати адекватний опис без нецензурщини», – прокоментував користувач Andrii Lukovsky.



Вул. Валова

«Це піддається логічному поясненню???…» – дивується користувачка Марія Гілета.



Вул. Антоновича, 27 грудня 2014 року

«На Антоновича, бар «Торнадо». Біля цього бару постійно отак паркуються, але цей просто перевершив всі сподівання, повністю перекривши своїм коритом вулицю», – написала користувачка Albina Nemesh.



Пр. Шевченка, 30 грудня 2014 року

«Не хотів нічого тут постити, тому що і так вже тисячі таких фото, але це просто комбо! Мало того, що на пішоходному переході запаркований, то ще й на перехресті, носом прямо у прилеглу вулицю. І пішоходам перешкоду створив, і водіям. Double fail. Кажете, змінюємо країну?.. Якшо раптом хто знає суб’єкта – передавайте привіт. Стукав по колесі – на сигнал ніхто не прийшов…» – написав користувач

Roman Yatsiv».



вул. Леся Курбаса, 30 грудня 2014 року



Вул. Винниченка, 30 грудня 2014 року

«Для декого газон, покритий снігом, автоматично перетворюється на паркмайданчик…» – коментують користувачі у Фейсбук і додають, що ці авто запаркувалися тут якраз у день представлення нового голови ЛОДА.



Вул. Дудаєва, 24 грудня 2014 року

«Біля родинної калбаскі чувак забув, шо він не на байку. Купив ковбаси і помчав», – написав користувач

Андрій Петрусь і додав, що авто по тротуару проїхало 20 метрів, поки виїхало на дорогу.



Вул. Наливайка, 23 грудня 2014 року

«Корок був аж до Городоцької через сіре прадо, яке перекрило дорогу автобусу», – пишуть користувачі у Фейсбук.

В одному з останніх дописів на сторінці групи повідомляється, що на вул. Січових Стрільців з’явилися два паркомати. Натомість у коментарях до допису наголошується: поки не будуть штрафувати за паркування на переходах і тротуарах, нічого не зміниться. Крім того, слушно зауважують користувачі, має бути контроль від ДАІ.

Старший інспектор ВДАІ міста Львова Людмила Ліб у коментарі IA ZIK зазначила, що паркування у Львові – дійсно проблема. З її слів, у ДАІ слідкують за інформацією про відповідні порушення, яка з’являється в Інтернеті, ЗМІ.

«До нас часто звертаються з інформаційними запитами (щодо порушень правил паркування, – ред.), окремо звертаються у соцмережі Фейсбук на сторінку чи міліції Львівщини, чи ДАІ. Ми це бачимо, знаємо про таку групу («Дайте пройти», – ред.) і в межах своєї компетенції реагуємо. Це нам полегшує збирання інформації. Загалом складна ситуація. Наші водії часто-гуто порушують правила і навіть коли на місце прибувають інспектори ДАІ, не завжди підходять до свого транспортного засобу, – зазначила Людмила Ліб.

Водночас, вона наголосила: «До адміністративної відповідальності притягується водій, який керував транспортним засобом і скоїв правопорушення. У момент притягнення на місці мають бути інспектор ДАІ та водій. На місці, власне, складається адмінпротокол про порушення правил зупинки та стоянки, вимог дорожнього знаку чи будь-яких інших порушень ПДР. Тобто, водій має бути на місці. Недостатньо лише однієї знимки, яка є, треба притягнути до відповідальності водія… Державтоінспекція просить з повагою ставитись до ПДР і зокрема, до пішоходів, якщо ми говоримо про те, що водії зупиняються, порушуючи правила зупинки і стоянки».

Вона також закликала свідків таких порушень звертатися у чергову частину ДАІ за телефоном 238-40-27.

джерело:IA ZIK