Зарплата українським держслужбовцям таки скоротиться у 2015 році, особливо це стосується народних депутатів. Таку заяву на брифінгу, 3 січня, зробив заступник міністра фінансів України Денис Фудашкін. 

«Не відповідає дійсності поширена інформація стосовно того, що у змінах до законодавства не передбачено обмеження зарплати держслужбовцям. У законі номер 76 у Прикінцевих положеннях пункту 10 чітко передбачено встановлення обмежень зарплати держслужбовців у розмірі семи мінімальних зарплат, а у випадку скорочення чисельності без відповідної зміни фонду оплати праці – до десяти мінімальних зарплат», – заявив Фудашкін.

За його словами, це обмеження не стосується військових і має певні виключення щодо обмеження зарплати державному сектору економіки для стратегічних підприємств.

Крім того, Фудашкін відзначив, що народні депутати України теж отримуватимуть меншу зарплатню: «Максимальна зарплата народних депутатів також не може перевищувати семи мінімальних зарплат… У законодавчих змінах також передбачено скасування ряду пільг для нардепів».

Нагадаємо, що раніше була поширена інформація про те, що у підписаному 31 грудня президентом України Петром Порошенком законі про бюджет-2015 не виявилося анонсованої раніше норми про обмеження розміру заробітної плати народним депутатам і членам Кабінету міністрів.

 

 

Джерело: Преса України