Комітет з питань запобігання і протидії корупції вимагатиме у прокуратури Львівської області (прокурор – Р.Р. Федик) об’єктивної і незалежної перевірки фактів незаконних забудов та інших корупційних діянь в смт. Брюховичі, а також щодо тиску на громадську активістку – мешканку Брюхович – Юлію Лацик, яка активно бореться з незаконними забудовами у селищі.

Таке рішення підтримали всі члени Комітету.

«Справа про залякування громадської активістки Юлії Лацик набула у Львівській області великого розголосу. Дівчині уже двічі спалили авто, пограбували будинок, отруїли собаку. Однозначно це є цілеспрямований тиск на активістку через те, що вона тривалий час захищає інтереси жителів Брюхович у частині припинення незаконних комерційних забудов та дій щодо комунальної землі і водойм селища. Особливість Брюхович у тому, що це селище знаходиться за 10 км від Львова і є його «легенями» міста. У селища багато лісів, баз відпочинку, озера. Через це його територія – ласий шматок землі. Це своєрідний аналог Конча-Заспи під Києвом», – пояснює Добродомов

Ініціативна група Брюховичів підготувала список найрезонансніших корупційних справ, які Добродомов озвучив на засіданні Комітету.

Найбільш гучна справа – про знищення 19,1 га державних лісів першої групи, кліматологічно-оздоровчого призначення, у курортній зоні для незаконного будівництва житлового кварталу приватними особами. У 2004 році Брюховицька селищна рада передала ці землі приватним фірмам ПП «Буддизайн» і ТОВ «Новобуддизайн». Протиправні рішення були повністю скасовані судами від першої інстанції до Верховного суду. Не зважаючи на це, у 2008 році Брюховицька селищна рада продала ці ділянки під будівництво. А в 2011 р. на сесію Брюховицької ради було незаконно винесено питання про розміщення житлового кварталу на території цих лісів.

Інший яскравий приклад – забудова прибережної захисної смуги та знищення озера, яке засипали будівельним сміттям. Починаючи із середини 2013 р. невідомі особи систематично звозять будівельне сміття та відходи і засипають ними частину Першого озера (озеро, що живить інші озера у Брюховичах) з боку вул. Курортної. Внаслідок цього проща озера суттєво зменшилася, прибережна захисна смуга продовжує розорюватися.

Справа по зникненню 2,5 га земель військової частини. У квітні 2012 року Брюховицька селищна рада розглядала питання про встановлення меж земельної ділянки військової часини А 3870, хоча це не входить у її повноваження. Незаконним рішенням депутати зменшили площу в/ч 143,56 га до 141,1 га землі. До сьогодні питання куди поділись майже 2,5 га земель військової частини – залишається відкритим.

Прикладів зловживань щодо лісів та озер Брюхович є багато. До розгляду цих справ долучать також громадськість.

Джерело: Корупція.інфо