На думку голови Антикорупційного комітету Майдану О.Ісаєва, юридичні та економічні аудити державних органів і підприємств можна провести до 3 місяців, передає Корупція.інфо

Серед перших кроків директора Національного антикорупційного бюро України (далі – НАБУ) на посаді має бути ініціювання перевірок правоохоронних органів, у першу чергу, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ.

Повноцінні юридичні аудити державних органів та підприємств реально провести за 2-3 місяці. Водночас директор НАБУ повинен звітувати за свою діяльність перед громадськістю кожні три місяці.

Він підкреслив, що очолити НАБУ має професіонал і високоморальна людина.

"Щодо перших кроків на посаді, то треба йти в Генпрокуратуру і вимагати пояснення, чому досі немає результату по справах, які стосуються корупції. Також треба йти і в МВС. Тобто першочерговий діалог має бути із правоохоронними органами. Треба провести їх аудит. Щодо термінів, то юридичний аудит, я думаю, може зайняти не більше двух місяців, а економічний аудит, який обов’язкового треба провести у МОЗ, в "Укрзалізниці", НАК "Нафтогаз Україна" – займе до трьох місяців", – зазначив О.Ісаєв.

На його переконання, головною зброєю у боротьбі з корупцією має бути внесення змін до багатьох законів, які "дають дозвіл на корупцію".

"У нас в країні створена така система, що чимало людей вимушені брати хабарі, аби прокормити сім’ю. Навіть у  Чехії, де зарплата становить близько тисячу євро, є приказка – "Не вкрав на роботі, а украв у сім’ю". А у нас це взагалі введено у систему: якщо особа нічого на роботі не вкраде, то вона не матиме, на що прожити", – вважає він.

На думку О.Ісаєва, також необхідно звести до мінімуму спілкування населення із чиновниками.  

"Треба максимально скоротити спілкування населення з чиновниками. Робота має вестися через електронну систему. У нас це все в принципі є. Адже є проект електронного уряду, є навіть електронний бюджет. Тобто це вже досить давно розроблено, але немає зацікавленості у запровадженні цього. Бо є розуміння, що як тільки ми це запровадимо, то 30% корупційної складової буде зруйновано за один день", – упевнений він.

Водночас, експерт переконаний, що директор НАБУ повинен звітувати перед громадськістю за свою діяльність кожні три місяці.

"Адже якщо не буде системи звіту, то у людини фактично буде безмежна влада", – зазначив О.Ісаєв.
Нагадаємо, 12 січня у Адміністрація Президента оголосили конкурс на посаду голови Антикорупційного бюро.

 

 

 

 

за матерілами: УНН