кіп калм корупція

Антикорупційне бюро ще не почало свою роботу, але вже спровокувало розподіл думок. Сьогодні, 3 лютого, у Верховній Раді засвітився законопроект, який вказує на повну залежність Актикорупційного Бюро від Президента, який викликав шквал емоцій.

Свій коментар щодо даного законопроекту висловив Антон Геращенко на свїй сторінці у Фейсбуці:

"Сьогодні оточення Президента України Петра Порошенка намагалося протягти через Верховну Раду України законопроект номер 1660 по якому Глава майбутнього Антикорупційного Бюро буде повністю залежимо від Президента.

При цьому, якщо Глава Антикорупційного Бюро захоче разом з Президентом стати головними корупціонерами, то Верховна Рада за Законом не зможе усунути з посади Голову Антикорупційного Бюро, який сам порушить Закон.
Тоді у народу і Верховної Ради буде тільки один варіант – Майдан і кров!

Тому фракція "Народний Фронт" зажадала від авторів Законопроекту внести правку про те, що призначати і знімати Главу Антикорупційного Бюро повинен український парламент, а не Порошенко одноосібно!

Якби за останній рік Президент України дав приклад боротьби з корупцією призначивши на вищі посади навколо себе не своїх бізнес партнерів і продав би свою власність розташовану в країні – агресорі, то віри б у щирість заяви Президента України було б більше!Я вже не кажу про те, що розслідування найважливіших корупційних правопорушень Генеральною Прокуратурою активно почалося лише після початку саме парламентської процедури відсторонення Генпрокурора, якого запропонував Президент Петро Порошенко.
Фракція Народний Фронт проголосує в повному складі за цей законопроект, якщо кандидатура глави Антикорупційного Бюро затверджуватиметься і звільнятися Українським парламентом!
Ні спробам відродження диктатури Президента у версії лайт, руками партій Майдану!"

гера з ава

Борислав Береза на своїй сторінці у Фейсбук також висловлює свою думку:

"Ось вам і боротьба з корупцією. Народний фронт не хоче голосувати за антикорупційні закони. Причина? Тому що хочуть контролювати і це, а їм не дають. Ми хочемо створити незалежну "Антикорупційне бюро", а вони хочуть контролювати цей орган. Проявляються реальні бажання контролювати все. Від уряду та інформаційного простору до силових структур і АКБ. Стерв'ятники!"

береза

Варто додати, що керівництво діяльністю Національного бюро здійснює його Директор, який призначається на посаду за згодою Верховної Ради України та звільняється з посади Президентом України. Верховна Рада України може висловити недовіру Директору, що має наслідком його відставку. Директор призначається строком на сім років.

Джерело: Корупція.інфо

Автор: Архе