евакуація

Україна потребує активнішої підтримки з боку міжнародної спільноти у питанні вивезення цивільного населення з зони бойових дій та допомоги у вирішенні проблем переселенців, насамперед – родин з дітьми.

На цьому наголосили уповноважений президента з врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко та уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба під час зустрічі з представниками міжнародних гуманітарних місій, представлених в Україні, повідомляє прес-служба президента. 

«Гостро стоїть проблема безпеки вивозу цивільного населення, поки що цим займається Державна служба з надзвичайних ситуацій і місцева влада, але нам дуже потрібна підтримка міжнародних місій в питаннях створення гуманітарних коридорів, надання транспорту та допомоги у вирішенні нагальних проблем переселенців», – заявила Геращенко і додала, що кількість переселенців щодня збільшується.

У свою чергу Кулеба поінформував про збільшення випадків вбивств і поранень дітей з боку бойовиків.

«Під постійним вогнем бойовиків залишаються сотні дітей у Дебальцевому. Сьогодні не було можливості туди доїхати, вивозити сім’ї стало вкрай важко – бандити прицільно стріляють по мирних мешканцях. Органи влади та волонтери намагаються зробити все, щоб врятувати життя наших дітей та їх батьків, але за останні тижні ситуація погіршилась критично… Наша принципова позиція – вивозити дітей разом з батьками. Якщо не погоджуються – переконувати, тому що має бути їх добра воля», – наголосив він.

Уповноважений президента з прав дитини також відзначив, що необхідно шукати додаткові ресурси для розміщення сімей.

«Ми звертаємось за підтримкою до міжнародних організацій щодо створення та облаштування таких місць для проживання», – підкреслив Кулеба.

Під час зустрічі представники міжнародних гуманітарних місій висловили підтримку українській владі в її роботі з вирішення проблем переселенців та вивезення цивільного населення на безпечні території і домовилися про подальшу координацію зусиль у цьому напрямку. Вони наголосили, що готові збільшити допомогу Україні, але при цьому так само чекають від уряду і всіх гілок влади скоординованішої роботи у вирішенні проблем на Донбасі

Джерело: Корупція.інфо