Раніше Генпрокуратура обіцяла не допустити зняття санкцій з соратників Януковича.

Для збереження дії санкцій Євросоюзу проти чиновників уряду Януковича Україна готова надавати всі необхідні матеріали. Про це повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України.

Як зазначається, Мін'юст та Генеральна прокуратура України активно співпрацюють з європейською стороною щодо підтримки санкцій проти колишніх українських високопосадовців.

Зокрема, наприкінці грудня українською делегацією у складі заступника міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Антона Янчука та заступника генпрокурора Віталія Каська були проведені консультації з відповідальними підрозділами європейської сторони з метою обговорення стану виконання рішень Ради ЄС щодо застосування санкцій до колишніх українських високопосадовців.

За результатами консультацій була досягнута згода щодо прийнятного формату співробітництва європейської сторони з Україною у вказаних питаннях.

Як повідомляється,  таке співробітництво відбуватиметься шляхом надання українською стороною експертних та аналітичних матеріалів з питань застосування законодавства України на запит європейської сторони, зокрема, Європейської Комісії та Ради Європейського Союзу. "Враховуючи зазначені матеріали від українських партнерів, компетентні європейські інституції таким чином зможуть представляти спільну з Україною позицію у відповідних провадженнях", – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура обіцяла не допустити зняття санкцій з соратників Януковича.

Як відомо, рішення Ради ЄС про запровадження персональних санкцій щодо колишніх чиновників України у зв'язку зі зловживаннями бюджетними коштами опублікували в Офіційному журналі ЄС 6 березня цього року.

Під дію санкцій, зокрема, потрапили 18 осіб, серед яких екс-президент України Віктор Янукович і два його сини – Олександр і Віктор, екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, колишній Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, колишній глава СБУ Олександр Якименко, колишній радник президента України Андрій Портнов, колишній міністр юстиції Олена Лукаш, колишній голова Адміністрації президента Андрій Клюєв і його брат Сергій, колишній заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, син колишнього Генерального прокурора Артем Пшонка, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров і його син Олексій, бізнесмен Сергій Курченко, колишній міністр науки і освіти Дмитро Табачник, колишній міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова і колишній радник президента Ігор Клінін.

 

  Джерело: УНІАН


‡агрузка...