радбез ООН

Україна пропонує проведення в ООН негайної реформи для того, щоб Організація могла виконувати функції, передусім, з підтримки миру в охоплених війною регіонах.

З докладною заявою про це виступив на дебатах в РБ ООН глава МЗС України Павло Клімкін, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Російська Федерація грубо порушила суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Були застосовані всі засоби – від втручання у внутрішні справи України, до прямої військової агресії і часткової окупації суверенної території України, від політичного та економічного тиску до масованих пропагандистських атак. Без перебільшення, Росія застосовує гібридну війну в Україні", – окреслив проблему український міністр.

Втім, за його словами, "найбільш жахливим є те, що ці кричущі порушення були вчинені постійним членом Ради Безпеки ООН, який несе особливу відповідальність за підтримання міжнародного миру й безпеки".У цьому зв'язку представник України запропонував докласти зусиль по трьох важливих напрямах: "По-перше, потрібно всіма силами добиватися відстоювання цілей та принципів Статуту ООН". По-друге, потрібно відпрацювати механізм, який забезпечить перевірку дотримання принципів ООН за чіткими параметрами. "Недопустимо, щоб грубі порушення залишалися без уваги, коли їх майстерно викривлюють, умовчують або просто відкидають", – уточнив міністр.

По-третє, за словами Клімкіна, "потрібно забезпечити, щоб держави, які порушують принципи ООН, відповідали би за це в суді". Концепція міжнародної відповідальності має бути посилена з чітким комплексом санкцій по відношенню до порушників, акцентував він.

Очевидно, що реформа ООН абсолютно необхідна для того, щоб розв'язати проблему з рамками, у яких перебуває організація, зазначив міністр. "У випадку здійснення реформи Організації, Україні не довелося би сплачувати настільки кровопролитну ціну", – підкреслив він.

Тим не менше, процес реформ потребує часу.

"Водночас, небезпечна ситуація в східній частині України, яку Росія перетворила з родючих полів у випалені землі, вимагає негайного реагування", – наголосив глава МЗС України.

 

Джерело: Корупція.інфо