Між Україною і Польщею у присутності Президентів країн Петра Порошенка і Броніслава Коморовського в середу у Варшаві підписано п'ять документів про співпрацю.

Документи з української сторони підписали міністр закордонних справ Павло Клімкін і віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, а з польської – глава зовнішньополітичного відомства Гжегож Схетина й міністр інфраструктури і розвитку Магда Васяк, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

Йдеться, зокрема, про зміни до Угоди між урядами обох країн щодо правил місцевого прикордонного руху. Ними, зокрема, передбачається розширення переліку адміністративно-територіальних одиниць з українського боку на чотири населені пункти, збільшення безперервного перебування громадян сторін у прикордонній зоні іншої держави до 90 днів кожного разу з дати перетину кордону, а також скасування оплати за видачу другого та наступного дозволів.

Сторони підписали зміни до Угоди про навчання громадян України в Європейському колегіумі "Натолін" (Варшава). Передбачається новий порядок проведення процедури відбору кандидатів на навчання серед громадян України, зокрема шляхом створення Конкурсного комітету за участю Європейського колегіуму в "Натоліні", міністерств закордонних справ Польщі та України, а також профільних українських вищих навчальних закладів.

Крім того, сторони підписали Угоду про відкриття на українсько-польському державному кордоні міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення "Грушів-Будомєж".

Підписано також Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України і Польщею щодо підтримки з боку РП дій України у сфері адаптації інфраструктури до стандартів ЄС. Документом визначаються наступні напрямки двосторонньої співпраці: розвиток та модернізація інфраструктури України, адаптація українського законодавства у сфері розвитку інфраструктури відповідно до норм ЄС, впровадження ефективних фінансових механізмів, ефективних інвестиційних та інноваційних заходів з урахуванням польського досвіду.

Читайте також: Коморовський підписав асоціацію Україна-ЄС

Сторони підписали й Меморандум про започаткування співпраці у сфері підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні. Для реалізації цього співробітництва при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України буде створена консультативна група з питань реформування місцевого самоврядування в Україні, до складу якої будуть включені, залежно від потреб, польські та українські експерти з конституційного права і місцевого самоврядування.