Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв у середу на засіданні Ради Безпеки ООН звернувся до російської делегації з прямим запитанням, що роблять конкретні підрозділи ЗС Росії на території східної України.

Промова йшла англійською мова, проте щоб делегація його напевне зрозуміла, він навіть перейшов у виступі на російську. 


"Що робить у районі населених пунктів Георгіївка і Кумачеве батальйон 76-ї повітряно-штурмової дивізії із Пскова? Що робить у районі населених пунктів Георгіївка і Перемога батальйон окремої повітряно-штурмової бригади з Ульяновська? Що роблять в районі населеного пункту Старобешеве батальйони 76-й окремої моторизованої бригади з Майкопа і 49-ї із Ставрополя?"- звернувся до постійного представника Росії український представник.

Також він перерахував армійські підрозділи з Волгограда, Калінінграда, Костроми, Шилова, Юрги, Олейська, Гусиноозерська, Печенги, Супутника, Новоросійська, Тули, Наро-Фомінська та інших, чию присутність російська сторони приховує.


"В цілому – понад 8 тисяч. Вони там всі у відпустках, як ми неодноразово чули з пояснень російської сторони? Їхні сім'ї про це знають?" – запитав у керівника російської делегації посол Сергєєв.


Український представник зазначив, що "в офіційному порядку Росія відкидає інформацію про відрядження на схід України військових, а сім'ї підтверджують це".

Водночас Сергєєв вказав Радбезу ООН на те, що незаконні збройні угруповання останнім часом розширюють зону атак і обстрілів, отримавши підкріплення і зброю з території РФ, ввезену в так званих "гуманітарних конвоях".


Проте російська делегація, скориставшися правом на додатковий виступ у ході засідання, залишила без відповіді запитання української сторони.

 

Джерело: Корупція.інфо

 

Архе