Плани вітчизняних телеканалів із купівлі російських телесеріалів на 2015 рік є меншими, проте закупівля буде масовою.

Про це в радіоефірі заявила перший заступник глави Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

З її слів, деякі російські стрічки використовуються як засіб пропаганди і тому вони підлягають забороні.

«Є необхідність забороняти певну російську телепродукцію. Це засіб пропаганди, і ним дуже серйозно користується агресор, який сьогодні вторгся на нашу територію, як фізично, так і в інформаційний простір»,– нагадала Герасим’юк.

За її словами, троє членів Нацради ввійшли до експертної комісії Держкіно, під час засідання якої розглядається питання щодо заборони того чи іншого фільму.

«Вироблено певні критерії і відповідно до них ми виносимо вердикт про заборону. Експертна рада має право відкликати прокатні посвідчення на фільми»,– пояснила посадовець.

Раніше експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно встановила заборону на фільми й серіали за участю російських акторів Івана Охлобистіна і Михайла Пореченкова.

Нагадаємо, експертна комісія раніше заборонила для кіно-телепоказу, публічного комерційного відео й домашнього відео на українській території України стрічки, в яких є звеличення російських силових структур: «Кадетство», «Гончі», «Слідчий комітет», «Спецназ», «Десантура», «Морпехи» і «Військова розвідка».