люстрація

Ще чотирьох люстрованих генералів хочуть повернути в армію за окремою процедурою, про що вчора, 4 лютого, повідомили на засіданні комітету з оборони Верховної Ради, передає Корупція.інфо

Чотирьох люстрованих генералів, троє із яких – авіаційних (Артеменко, Дроздов, Петрушенко) і один – армійський (Бессараб), хочуть повернути в армію. 

«Чесно сказати, нічого про них не знаю. Якщо доцільність повернення Воробйова мені озвучували шановні мною військові, які гідно проявили себе у війні, то ці прізвища не чув, хто що знає, скажіть. Я особисто вважаю, що на посади командуючих у війська треба рухати майорів, підполковників і полковників – тобто практиків. А з колишніх генералів треба створювати максимум інспекції та експертні ради. Воробйов – це було виключення, тому що потрібна адекватна людина на самий верх, а внизу військова ієрархія, на жаль, дуже сильно заражена клановістю, кумівством, і треба міняти підходи, і просувати нагору тих, хто не боїться ризикувати.

Я хочу бачити серед командувачів ВПС тих пілотів, що літали на найнебезпечніші завдання. Полковник, що був збитий над Єнакієве і вісім діб виходив з ворожого тилу, і після цього продовжує виконувати бойові вильоти, мені здається у стократ достойніший найвищих звань, ніж будь-який генерал. І такі бойові льотчики у нас є», – прокоментував цю ініціативу український військовий експерт Юрій Бутусов.

Також він звернувся до комітету по обороні із проханням не відновлювати генералів на командні посади, оскільки «в цьому немає необхідності». 

«В Україні вже є діюча армія, і треба рухати тих, хто довів свій професіоналізм на війні», – зазначив експерт.