Резонансна історія про арешт і відпущення під заставу в 10 мільйонів гривень керівника управління ДАІ Полтавської області Петра Блажівського, який попався на хабарі у 18 тисяч дол. США, має продовження…

Про таку новину повідомляє Корупція.інфо  посиланням на громадський проект «Дорожній контроль», та Пресу України

В Україні багатьох, звичайно ж, вразила сума застави, який вніс або сам хабарник Петро Блажівський, або його родич, – 10 мільйонів гривень.

Але, як виявилося, для немалої сім'ї Блажівських ця сума виявилася дріб’язком.

Відомо, що братом Петра Блажівського є Мар'ян Блажівський – нинішній начальник УДАІ Дніпропетровської області, який, за інформацією "Дорожнього контролю", заплатив 800 тис гривень за своє призначення. 

Другий брат – Іван Блажівський, з 2011-го по 2014-й (до окупації Криму) обіймав посаду начальника ДАІ м. Севастополя.


(екс-начальник УДАІ р. Севастополь Іван Блажівський)

У Петра є третій брат – Євген Блажівський, який з 2008-го по 2010-й був прокурором Києва, з березня 2010-го став заступником генерального прокурора Олександра Медведька, а з листопада 2010-го – став заступником генпрокура Віктора Пшонки.


(екс-заступник генпрокурора Євген Блажівський)

У Євгена Блажівського є дочка – Наталія Блажівська, яка займає посаду судді Вищого адміністративного суду України. Свою кар'єру Наталя почала в Окружному адміністративному суді р. Києва під керівництвом Олега Бачуна, який нещодавно був призначений заступником генерального прокурора України Віталія Яреми. Маючи зв'язки і родичів в ГПУ і ВАСУ, для Петра Блажівського немає ніякої проблеми вирішити питання відкритого на нього кримінальної справи.


(суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська)

Очевидно, що сім’я Блажівських – мультимільйонери, тому заплатити 10 млн гривень, що за нинішнім курсом всього 500 тис доларів, для Блажівського, це як купити новий автомобіль. 

Нагадаємо, що за словами його підлеглих, Петро Блажівський говорив:

„Пох.й мені ваші скарги, я особисто можу кожного з вас стерти в порошок і будь-яку скаргу приберу з будь-якого видання, а на газетні скарги відпишуся, так як я працюю під дахом Сіренка, а він під Яремою»

 

Цікаво, що сам глава Департаменту ДАІ Анатолій Сіренко, на сайті якого недавно писалося, що "Дорожній контроль" навмисне чорнить репутацію правоохоронних органів, скромно мовчить з приводу арешту Блажівського.

Більше того, відразу після свого призначення, Сіренко обіцяв, що безпосередній начальник спійманого на хабарі ДАІшника, буде звільнений або знижений на посаді.

Мабуть, Анатолій Сіренко не розраховував, що СБУ зловило на хабарі не рядового ДПСника, а його прямого підлеглого.

Про свої обіцянки начальник Департаменту ДАІ різко забув. Адже, одна справа висловлювати популістські гасла, а інша справа – тримати слово.

Тому, Сіренко чекає, поки Віталій Ярема "вирішить питання з кримінальною справою Блажівського, а потім, публічно оголосить – не було ніякого хабара – гроші самі впали начальнику ДАІ в руки.

 

 

 

Джерело: Преса України