Москва порушує норми міжнародного гуманітарного права, здійснюючи поставки «гумконвоїв» МНС Росії на схід України – в райони, окуповані російськими військами і бойовиками.

Таку думку озвучив глава Московського міського відділення Російського Червоного Хреста Ігор Трунов.

«Десять конвоїв абсолютно правильно оцінили (Захід і українська влада вважають незаконними російські «гумконвої» на території окупованих проросійськими бойовиками районів Донбасу – ред.). Мені не хочеться кидати камінь в город наших структур, нашої держави, я законопокірний громадянин Росії. Але є міжнародне право. Що таке МНС – воєнізована структура російської держави… Вона – суб’єкт міжнародного гуманітарного права? Ні. Вона регламентована якоюсь конвенцією? Ні. Тоді що це? Це вторгнення, це порушення, цього робити не можна»,– сказав він.Разом з тим, Трунов зауважив, що першим і єдиним законним гумконвоєм з РФ на схід України є партія вантажів, яку було доставлено Московським Червоним Хрестом у співпраці з Луганським відділенням Червоного Хреста за підтримки РФ МНС.

«Там ще перебувають два наших співробітника, які контролюють розподіл. Нашою метою були п’ять дитячих будинків на території Луганська і безкоштовні їдальні на території церков і монастирів, де годують соціально незабезпечених»,– пояснив він.

Також Трунов зазначив, що вся колона пересувалась у супроводі МНС Росії. З його слів, російську митницю неможливо перетнути безмитно Червоному Хресту чи якійсь іншій добродійній структурі. У РФ єдиним суб’єктом, який має право це зробити безмитно, є МНС Росії.

Додамо, другий гуманітарний конвой МЧК має намір відправити до Донецька вже 15-го січня.

 ‡агрузка...