У Російській Федерації вирішили скасувати законодавчі акти, які були прийняті у 1954 році і передбачали передачу Кримської області РРФСР до української РСР.

Про це у понеділок, 22 грудня, повідомляє «Преса України».

Переглядом цих документів 60-літньої давності займеться одна з палат російського парламенту – Рада Федерації, яка планує визнати недійсними 60 років існування Кримського півострова у складі України.

«Проведений нами аналіз рішень, прийнятих у 1954 році про передачу Кримської області із складу РРФСР до складу Української РСР, говорить про незаконність цього волюнтаристського акта, який був прийнятий з порушенням чинних конституцій і законодавчих процедур. Тому в Раді Федерації ми почали підготовку законопроекту, в якому передача Криму визнається такою, що не має юридичної сили і правових наслідків з моменту прийняття», – повідомила голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко.

Між тим, є одна деталь яку в Російській Федерації сьогодні вперто замовчують: протоколом Президії ЦК КПРС №49 від 25 січня 1954 року в обмін на Крим від України до Російської Федерації був переданий Таганрог і прикордонні до нього землі, які по території дорівнюють площі півострова у Чорному морі.

 

джерело: zahid.net