Близько 50 шахтарів держпідприємства «Львівугілля» вимагали сьогодні виплатити їм заборговану за минулий місяць заробітну плату. Загальна сума – близько 90 млн грн на всі шахти.

До чиновників ЛОДА гірники прибули з плакатами « Шахтарям – гідну зарплату», «Не дозволимо зруйнувати вугільну галузь». Представники профспілкових організацій шахтарів закликали переглянути бюджет і виділити на 2015 рік гроші на розвиток шахт «Львіввугілля».

«Для того, щоб шахти розвивались, нам потрібне нове обладнання»,- наголосив профспілковий голова шахти «Степова» Степан Ярема.

Зі слів Олега Турчина, голови Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України, закрити львівські шахти – означає зробити Червоноград мертвим містом. Саме тому гірники, з його слів, не дозволять цього зробити.

«У нас у цьому році у держбюджеті ні копійки не закладено для розвитку шахт. А це означає знищення львівського вугільного басейну. Ми не хочемо повторювати протести 1989 року. Нас усі уряди закривали. Люди перед Різдвом не мають ні копійки, вони прийшли за зароблені гроші»,– сказав Турчин.

Колишній голова Львівської обладміністрації Юрій Турянський запевнив протестувальників, що гірникам найближчими днями виплатять зарплату за листопад. Це питання, з його слів, особисто контролює глава держави. За словами представника влади, шахти в Львівській області не закриватимуть.