746388

Фракція "Опозиційного блоку" пропонує вести прямі переговори з Росією щодо ситуації на Донбасі, а також провести з Державною думою РФ парламентські слухання на тему конфлікту.

Про це говорив голова фракції партії "Опозиційний блок" Юрій Бойко на погоджувальній раді парламенту в понеділок.

"Враховуючи, що постанова №1847 увійшла в порядок денний на середу, є прохання підтримати цю постанову. З нашої точки зору, це політичний план врегулювання конфлікту", – сказав він.

"Перш за все, це проведення прямих переговорів з Російською Федерацією. Це залучення миротворчого контингенту і звернення до Організація об’єднаних націй для розмежування військових сторін", – заявив Бойко.

"Це відновлення соціальних виплат на Донбасі на територіях, які сьогодні не контролюються нашою владою. Це механізм, який дає можливість врегулювати першу фазу військового конфлікту", – розтлумачив колишній "регіонал".

На його думку, парламент повинен не лише розглянути "військові" законопроекти, а й проявляти політичну ініціативу і звертатися з миротворчими посланнями "для того, щоб забезпечити полегшення дуже важких переговорів у мінському форматі" щодо Донбасу.

Бойко вважає за потрібне запропонувати Держдумі Росії "провести парламентські слухання і дати поштовх переговорам, які веде президент із використанням уповноважених осіб".

Він також заявив, що законопроекти щодо інформаційного простору, які винесені на порядок денний, – це завуальований механізм "створення рейдерського захоплення засобів масової інформації". Тому, на погляд "Опозиційного блоку", ці закони несуть загрозу свободі слова, тож партія просить переглянути ці закони.

Проект постанови про заяву Верховної Ради "Про забезпечення миру та стабільності на Сході України" Юрій Бойко і Юрій Воропаєв із партії "Опозиційний блок" зареєстрували у парламенті 27 січня.