2010-07-24 2а

До команди Корупція.інфо звернулися мешканці будинку, військові пайовики, правління ОСББ "Наукової 2-в"  з приводу "грубого порушення їхніх прав та інтересів, яке зумовлено бездіяльністю органів влади м. Львова та командування Національної Гвардії України (в минулому Внутрішніх військ МВС України), що містять ознаки кримінальних злочинів та ознаки корупції, та є відвертим ігноруванням їхніх конституційних прав". 
 

Майже 8 років мешканці цього будинку стикаються з несправедливістю, адже стільки ж триває будівництво 10- поверхового 199 – квартирного будинку по вул. Науковій 2-В. 

Забудовник –ПП «ЗНАЮБУДІНВЕСТ» зібрав 100% коштів з усіх пайовиків,але витратив гроші на невідомі цілі, а тепер відмовляється завершити будівельні роботи та передати завершений будинок на баланс ОСББ.

Таким чином, вказаним забудовником та його посадовими особами (зокрема директором Юрієм Володимировичем Голубцем) незаконно привласнено кошти пайовиків та вчинено по суті шахрайські дії. 

Мешканці не залишали намагання змінити ситуацію і повернути собі житло.

"Наші неоднарозові звернення в органи прокуратури, міліції, Держархбудконтролю, Львівську міську раду, інші органи влади, та до керівництва військової частини 4114, також на той час до Головного Управління Внутрішніх військ МВС України, а тепер Національної Гвардії, яка на той час виступала замовником будівництва, не дали жодних результатів . 
Вже впродовж декількох років ми отримуємо формальні відписки з різних установ та інстанцій, які нібито не бачать очевидних порушень законодавства та ознак злочину." 

Також мешканці вважають, що посадові особи "ЗНАЮДУДІНВЕСТ", шахрайським способом привласнили собі сотні тисяч гривень, а правоохоронним органам різних істанцій до цього байдуже. 


Мовляв, складається враження, що пан Голубець Ю. В. має «високий покровителів» у владних кабінетах, які «спускають на тормозах» будь-які звернення, скарги та заяви щодо його злочинних дій.

Отже, з дня підписання "злочиної Декларації про готовність будинка до експлуатації" жителі намагаються добитися справедливості та  вимагають ретельного вивчення їхньої справи. Зневірені місцевими органами самоврядування, вони бажають створення комісії з Києва, з Головного управління, аби вона вивчила дану справу вже на місці та могла реально оцінити стан будівництва.
 

"Багато запитань без відповідей до Головного Управління Національної Гвардії ( на той час МВС України Головного Управління Внутрішніх військ ) чому наші неодноразові звернення не дали жодних результатів, невже наші керівні органи настільки погрузли в корупції, що нам допоможе тільки Європейський суд з Захисту прав людини?"

 
Цікавою вважають мешканці і позицію прокуратури м. Львова, яка "всупереч законодавству не внесла повідомлення про злочин у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань, не передала справу в органи міліції для перевірки фактів, не відібрала пояснень з даного приводу, а забудовник Ю. В. Голубець відкрито вихвалявся мешканцям про владних покровителів, серед працівників прокуратури та в Головному Управлінні Національної Гвардії (на той час МВС України Головного Управління Внутрішніх військ), яким він дав хабарі, щоб вони не реагували на жодне звернення мешканців з даного приводу". 

Людей цікавлять розміри хабарів та особи покровителів, які закрили очі на не придатний для життя будинок. При здачі будинку у ньому не було ні світла, ні газу, ні функціонуючих ліфтів та інших необхідних елементів, відмовчуючись вже про прибудинкову площу. 

Та жителям не пощастило і з цим:

"До речі, цікавим виявився той факт, що там де у нас мала бути дорога і виїзд на вулицю Наукову «виросла» будівля-торговий центр «Панська Оселя», саме це приміщення унеможливлює під’їзд до нашого будинку карет Швидкої допомоги, пожежних машин, газової служби та ін .У серпні 2013 року у нас у будинку сталась пожежа через несправність електропроводки, і наслідки пожежі, і електропроводка, не зремонтовані до сьогодні ( додаємо фото факти). Несправність електропроводки створює небезпеку для нашого життя у даному будинку."

Найдивнішим фактом є те, що інспекція Державного архітектурно –будівельного контролю у Львівській області, 13.07.2011 р.визнала вказаний будинок готовим до експлуатації, чим грубо порушила усі норми містобудівного законодавства, та, по суті, вчинила злочин, який передбачений ст. 366 КК. України – «Службове підроблення».

Держархбудконтролю навіть коментує власних дій, а ПП «ЗНАЮБУДІНВЕСТ» начебто не причетне до цього. Адже замовником будівництва виступало не воно, а військова частина №4114 , яка на той час належала до структури МВС. Однак, реально збором коштів і продажем квартир займався безпосередньо забудовник ПП- «ЗНАЮБУДІНВЕСТ».

Люди застрягли в недобудові без можливості мати нормальні умови життя та сподіватись на справедливість.
В результаті шахрайських дій та та після 3-х років від «фактичної» здачі об’єкта в експлуатацію у будинку є ряд недоробок і недоліків на сотні тисяч гривень:

1)Внутрішньо будинкове освітлення не працює, відсутня належна ізоляція електропроводки.

2) Внаслідок відсутності належного обліку електроенергії та перепаду напруги, електромережа часто дає збої, що спричинило вже одного разу до пожежі всередині будинку. Будинок працює лише на одному (резервному) кабелі, що призводило до припинення електроенергії на кілька днів.

3) Ліфти не працюють. Система ліфтів не перевірялась ліцензованою організацією, а деякі елементи цієї системи поржавіли внаслідок простою, що призводить до їх повного знищення. Люди похилого віку та сім ї з дітьми, калясками змушені самотужки підійматися сходами, що суттєво впливає на їх фізичний стан та здоровя, створює значний дискомфорт.

4) Прибудинкове освітлення не змонтоване. 

5) Повністю відсутній благоустрій території . Дорога навколо будинку недороблена. Не облаштовано заїзди до гаражів з титульного боку. 

6)Гаражі будинку не дороблені: відсутня штукатурка, частково відсутні гаражні ворота. Це призводить до засмічення території, створення антисанітарних умов, на перших поверхах з"являється сморід та сирість.

7) Забудовником не облаштовано і не передбачено проектом дитячий майданчик

8) Відсутнє освітлення на сходових маршах, відсутні світильники і плафони, дроти не ізольовані

9) Штукатурка на стінах під’їздів покладена неякісно і обсипається 

10) Стіни у під’їздах і сходові марші не пофарбовані 

11) Під"їздні дороги до будинку не приведені у належний стан.
10408117_1399134837054498_9136033873446848801_n

Очевидні недоліки, здається, є невидимими для органів правосуддя, оскільки жодних дій люди не побачили за довгий період часу.

Мало того, будинок та прибудинкова територія на даний момент знаходяться на балансі ПП «ЗНАЮБУДІНВЕСТ». Узв’язку із чисельними недоліками та недоробками передача будинку на баланс ОСББ є неможлива, оскільки після підписання акту приймання –передачі будинку забудовник зніме із себе будь-яку відповідальність, переклавши ці проблеми на плечі його мешканців. 

Однак, за попередніми підрахунками лише для діагностики та запуску ліфтів будинку необхідно близько 400000 грн., не кажучи вже про інші невідкладні роботи. Очевидно , що мешканці не взмозі будуть вирішити цю проблему самотужки . 

А жити в такому будинку – небезпечно для життя.

"Підсумовуючи усе вище викладене, вважаємо, що дії та бездіяльність посадових осіб ПП. «ЗНАЮБУДІНВЕСТ», військової частини №4114 ГУ ВВ МВС України, інспекції ДАБК у Львівській області, Львівської міської ради, ПП «АРТ-ЕНЕРГО», правоохоронних органів є порушення вимог Конституції України та законів України у сфері містобудівної діяльності, а окремі факти можуть свідчити про наявність у поведінці вказаних осіб ознак складу злочину та містять ознаки корупції між забудовником та владними структурами." -З повагою мешканці будинку, військові пайовики, правління ОСББ "Наукової 2-в".

 

Команда інформаційного агенства «Корупція Інфо» надішле запити у відповідні інстанції міста та проведе розслідування щодо цієї справи.

 

Джерело: Корупція.інфо