савченко-корупція

Захід має більш рішуче стати на захист незаконно ув'язненої в Росії українського депутата і льотчиці Надії Савченко, чиє тривале голодування поставило її життя під серйозну загрозу.

Читати: У Москві пікетувальників за звільнення Савченко закидали фекаліями (ВІДЕО)

Про це в ефірі «5 каналу» заявив по скайпу російський правозахисник та журналіст Олександр Подрабінек,  передає Корупція.інфо

«Справа ця надзвичайно дика з усіх точок зору. Вона в юридичному смислі просто виходить за будь-які межі. Окрім того, додається й велика гуманітарна проблема. Вона (Савченко – ред.) дуже довго голодує, її не годують. Їй роблять внутрівенне вливання глюкозою, але це не рятує», – зазначив він.

Читати: Савченко завтра доставлять на засідання суду

За словами правозахисника, життя українки в небезпеці: «Я думаю, що життя її висить на волоску. Я не уявляю, що можна зробити, щоб її врятувати. Але з боку Євросоюзу було б розумніше запровадити більш жорстку політику по відношенню до Росії, а не обмежуватися тільки запевненнями в тому, що в українсько-російського конфлікту немає військового вирішення, що рішення має бути дипломатичним, хоча війна давним-давно вже йде».

Подрабінек вважає, що задля порятунку Савченко Захід має достатньо важелів впливу на Кремль.

«Якби Європа та Сполучені Штати Америки проявили більшу жорсткість по відношенню до Росії і погодились би на постачання зброї в Україну, це могло би протверезити Кремль. Можливо, це єдиний шлях врятувати Надію Саченко», – підсумував він.