МВС

Головне слідче управління МВС України почало досудове провадження за фактом закликів до зміни територіальної цілісності України, які поширюються в мережі Інтернет від імені російського блогера, колишнього журналіста Сергія Доренка, повідомляє прес-служба відомства, передає Корупція.інфо

Встановлено, що в мережі Інтернет поширюється публікація під заголовком «Сергій Доренко: Кращий вихід для України – це розділення», із закликами до зміни державного кордону України та її території.

«Центральная, Южная и Восточная Украина входят в состав России областями без всяких «дурацких» автономий. Западная Украина идет к такой-то матери, и все счастливы. Чем плоха идея?», – йдеться у публікації.

Дані дії підпадають під дію ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України(Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій).

На даний час проводяться оперативні заходи щодо встановлення осіб, причетних до розповсюдження даної інформації, і авторства закликів, що мають ознаки злочину. Даний злочин передбачає обмеження волі на строк до трьох років.