У світовій розшук колишнього президента подали напередодні найбільш знакової для нього дати – перемоги на виборах

Глава українського бюро Інтерполу Василь Неволя розповів, як саме його колеги повинні шукати Віктора Януковича, передає  Корупція.інфо

"Включення його імені в облік генерального секретаріату означає для всіх країн-учасниць необхідність вчинення дій. Тобто, наприклад, перевірка даних про перетин кордону і відпрацювання цільової інформації. Наприклад, є інформація, що розшукуваний правоохоронцями України може перебувати на території такої-то країни і перебувати в такому-то готелі. Поліцейський може виїхати на місце і перевірити цю інформацію. Якщо підтвердиться – вчинити дії, передбачені законодавством своєї країни. Наприклад, затримати і отримати від нас підтвердження про особистості такого громадянина ", – розповів Василь Неволя.

На питання, чи поширюється правило на Росію, Неволя відповів так:

"В ідеалі кожна країна-учасниця (всього їх близько 200, і РФ в їх числі. – Авт.), Якщо вона сумлінно співпрацює, повинна вчинити такі дії, але це суверенне право кожної країни ".

Нагадаємо, вчора Інтерпол, через 10 місяців після звернення української влади, оголосив у розшук колишнього президента України Віктора Януковича, розмістивши його фотографію та інформацію про розшукуваного на своєму офіційному сайті.

Орієнтування на Януковича позначена червоною карткою – це означає, що цей громадянин після затримання повинен бути екстрадований (в даному випадку – в Україні).

Крім того, Інтерпол сформулював пред'являються Януковичу звинувачення: привласнення і розтрата майна в особливо великих розмірах. А в ГПУ розповіли, що в Україні проти Януковича відкрито відразу кілька кримінальних проваджень: за фактом незаконного тиску на нині покійного митрополита Володимира з метою усунення його від управління УПЦ МП, за заклики змінити владу, за захоплення влади в 2010 році і за зловживання нею в 2010-2013 роках. Парадоксально, але в світовій розшук Янукович був оголошений напередодні знакової для нього дати – п'ять років тому, 17 січня 2010 року, стартував перший тур президентських виборів, на яких він і переміг.

 

 

 

за матеріалами: Сегодня