У Яворові Львівської області двоє депутатів місцевої районної ради напали на активіста, що знімав засідання бюджетної комісії. При цьому один з них, член цієї комісії Григорій Бабій прямо погрожує активісту вбивством.  

На відео, опублікованому активістом місцевої «Самооборони» Юрієм Кенцалом, чітко видно, що кілька членів бюджетної комісії Яворівської райради силою намаються завадити зйомці засідання, погрожуючи активісту вбивством. Решта депутатів, що були присутні на засіданні бюджетної комісії, навіть не намагаються зупинити своїх агресивних колег.

За словами Юрія Кенцала, безпосередньо погрожує депутат райради Григорій Бабій, який до 2012 року очолював відділ освіти Яворівської РДА. За даними ZIK, свого часу Бабія звинувачували у значних фінансових зловживаннях з бюджетними коштами. Окрім того, в березні 2011 року правоохоронці затримали автомобіль відділу освіти Яворівської РДА, у якому виявили значну кількість наркотиків. У 2012 році Григорій Бабій невдало балотувався у Верховну Раду як самовисуванець.

Ще один депутат, який силою намагався заборонити активісту зйомку – Ростислав Канус, директор сільської школи, голова постійної депутатської комісії Яворівської райради з питань освіти, культури, спорту та туризму.  

Згідно зі ст. 129 Кримінального кодексу України погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози, є злочином і карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років. Зумисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, згідно із ст. 171 ККУ, загрожує депутатам щонайменше штрафом у 850 грн.

 

 

джерело: захід.нет