нбу корупція.інфо

Верховній Раді пропонують відсторонити главу Національного банку України (НБУ) Валерію Гонтарєву від виконання службових обов'язків на час проведення прокурорського розслідування роботи центрального банку.

Відповідна ініціатива закріплена в проекті постанови №2020, зареєстрованому в парламенті в середу.

Читайте також: Валюту поки купувати не потрібно – Гонтарєва

"Звернутися до генерального прокурора України Яреми Віталія Григоровича щодо проведення розслідування діяльності посадових осіб НБУ та відсторонення, на час розслідування, від виконання службових обов'язків глави НБУ Гонтаревої Валерії Олексіївни", – вказується в документі, текст якого розміщений на веб-сайті парламенту.

Документом також пропонується клопотання перед президентом України про надання об'єктивної оцінки діяльності В.Гонтаревой та прийняття відповідного кадрового рішення "у зв'язку з втратою останньої бездоганної ділової репутації".

Ініціаторами проекту постанови виступили депутати від фракції "Народний фронт" екс-керівник Нацфінпослуг Максим Поляков та екс-голова Печерської райдержадміністрації Геннадій Кривошея.

Крім того, ще одним автором документа є член фракції "Блоку Петра Порошенка" Віталій Купрій, який пройшов у Раду по округу в Дніпродзержинську (Дніпропетровська обл.) І останнім часом критикує політику президента та лідерів фракції з окремих питань.

Читайте також: Гонтарєва вимагає підвищення зарплати

Крім того, проектом пропонується визнати роботу НБУ незадовільною і звернутися до президента України з пропозицією невідкладно переглянути відповідність членів Ради Нацбанку, призначених за його квотою, зокрема, в частині наявності бездоганної ділової репутації. За результатами розгляду пропонується прийняти відповідні кадрові рішення.

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що за час перебування В.Гонтаревой на посаді глави НБУ відбулася рекордна, за час незалежності України, девальвація гривні.

За оцінкою авторів проекту постанови, знецінення гривні викликане масштабними валютними спекуляціями на ринку і неналежною політикою НБУ, яка призводить до загострення економічної кризи та стрімкого зниження рівня життя населення.

"До критичних розмірів скоротилися золотовалютні резерви, зокрема, через непрозорий та неефективного рефінансування комерційних банків", – наголошується в записці.

За оцінкою авторів проекту постанови, його прийняття дозволить стабілізувати роботу НБУ, провести повне і всебічне розслідування діяльності посадових осіб центробанку і дасть можливість виправити недоліки в курсовій політиці регулятора.

Джерело: Корупція.інфо